AdBlueMercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID (gen. 205) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID (gen. 205) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID (gen. 205)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID to model samochodu klasy średniej, który łączy w sobie oszczędność hybrydowego napędu z komfortem jazdy typowym dla marki Mercedes-Benz. Napędzany jest silnikiem o pojemności 2143 ccm i mocy 170 KM. Aby spełnić normy emisji spalin, samochód wymaga dodatkowego zbiornika na płyn AdBlue. Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID (gen. 205)?

W samochodzie Mercedes-Benz C 300 BlueTEC HYBRID (gen. 205) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2143 ccm i mocy 231 KM (170 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji