AdBlueMercedes-Benz A 160 d (gen. 177) - pojemność zbiornika AdBlue

Mercedes-Benz A 160 d (gen. 177) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz A 160 d (gen. 177)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mercedes-Benz A 160 d to kompaktowy samochód osobowy o nowoczesnym designie i wysokiej jakości wykończeniu. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1461 ccm i mocy 70 KM, który wymaga uzupełniania AdBlue. Ten model spełnia normę Euro 6d-TEMP i jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa. Mercedes-Benz A 160 d to idealny wybór dla osób poszukujących ekonomicznego i nowoczesnego samochodu.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mercedes-Benz A 160 d (gen. 177)?

W samochodzie Mercedes-Benz A 160 d (gen. 177) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1461 ccm i mocy 95 KM (70 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 23,8 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji