AdBlueMazda 6 SKYACTIV-D 184 (gen. GJ) - pojemność zbiornika AdBlue

Mazda 6 SKYACTIV-D 184 (gen. GJ) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mazda 6 SKYACTIV-D 184 (gen. GJ)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mazda 6 SKYACTIV-D 184 to samochód klasy średniej, charakteryzujący się eleganckim designem i wysoką jakością wykonania. Napędzany jest przez silnik o pojemności 2191 ccm i mocy 135 KM. Ten model wymaga stosowania płynu AdBlue, który pomaga w redukcji emisji szkodliwych substancji. Samochód spełnia normę Euro 6 i jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mazda 6 SKYACTIV-D 184 (gen. GJ)?

W samochodzie Mazda 6 SKYACTIV-D 184 (gen. GJ) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2191 ccm i mocy 184 KM (135 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 15,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji