AdBlueMazda 6 Kombi SKYACTIV-D 184 (gen. GJ) - pojemność zbiornika AdBlue

Mazda 6 Kombi SKYACTIV-D 184 (gen. GJ) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mazda 6 Kombi SKYACTIV-D 184 (gen. GJ)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Mazda 6 Kombi SKYACTIV-D 184 to model kombi, wyposażony w silnik o mocy 135 KM i pojemności 2191 ccm. Ten samochód wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji tlenków azotu. Spełnia on normę Euro 6d-TEMP, co oznacza, że jest zgodny z najnowszymi standardami emisji spalin. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa, zazwyczaj znajdującego się pod klapą tankowania.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Mazda 6 Kombi SKYACTIV-D 184 (gen. GJ)?

W samochodzie Mazda 6 Kombi SKYACTIV-D 184 (gen. GJ) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2191 ccm i mocy 184 KM (135 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 15,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji