LogotypyLogo Land Rover – jak zmieniało się logo tej słynnej brytyjskiej marki?

Logo Land Rover – jak zmieniało się logo tej słynnej brytyjskiej marki?

Land Rover to niemal kultowa brytyjska marka, której logo było jej stałym elementem niemal od samego początku historii. Jak zmieniało się logo Land Rover?

Krótka historia marki Land Rover

Trudno znaleźć osobę, która przynajmniej nie kojarzy marki Land Rover. To kultowa brytyjska firma, która oferuje terenowe auta klasy premium (flagową linią są samochody Land Rover Range Rover). Została założona w 1948 roku i otrzymała Royal Warrant w 1951 roku. Warto wspomnieć, że jest to dokument zaświadczający, że dany podmiot gospodarczy regularnie dostarcza dobra bądź świadczy usługi brytyjskiej rodzinie królewskiej. Obecnie właścicielem marki jest koncern Jaguar Land Rover Group.

Jak zmieniało się logo Land Rover?

Pierwsze logo Land Rovera zawierało ciemnoszare, prawie czarne, owalne tło ze srebrnym konturem i logotypem zapisanym kursywą. Połączenie podpisu znakiem „Z” między słowami „Land” i „Rover” jest nadal w użyciu. Nazwa marki nie była jedynym tekstem na pierwotnym logo Land Rovera. Wspomniano również o „Solihull Warwickshire” i „England”, aby uczcić pochodzenie marki.

Logo Land Rover (1948 – 1968)

W 1968 roku marka zmienia paletę kolorów logo na czarno-żółtą i usuwa z niej wszystkie dodatkowe napisy. Logo składało się z bardziej okrągłego emblematu z jedynym znakiem słownym „Land Rover” i charakterystycznym zygzakowatym połączeniem, które zostało podzielone na dwie części.

Logo Land Rover (1968 – 1978)

Po dziesięciu latach firma przechodzi na zieloną paletę kolorów, która stanowi świetny kontrast ze złotymi literami. Styl i odstępy między znakami słownymi pozostają takie same, podobnie jak ogólny projekt logo.

Logo Land Rover (1978 – 1986)

Logo, które znamy dzisiaj, narodziło się w 1986 roku i zostało tylko nieznacznie dopracowane w ciągu lat. Składa się ze szmaragdowozielonego owalu z białym konturem i znakiem słownym. Prosty i mocny napis jest wykonany czcionką z rodziny Gill Sans, która jest prosta, ale odzwierciedla funkcjonalność i jakość marki.

Logo Land Rover (1986 – obecnie)
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji