AdBlueLand Rover Defender 90 D240 (gen. II) - pojemność zbiornika AdBlue

Land Rover Defender 90 D240 (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Land Rover Defender 90 D240 (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Land Rover Defender 90 D240 to klasyczny terenowy samochód, który od lat cieszy się uznaniem miłośników off-roadu. Napędzany jest przez silnik o mocy 177 KM i pojemności 1999 ccm. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Land Rover Defender 90 D240 spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Land Rover Defender 90 D240 (gen. II)?

W samochodzie Land Rover Defender 90 D240 (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1999 ccm i mocy 240 KM (177 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 20,7 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji