AdBlueLand Rover Defender 90 D200 (gen. II) - pojemność zbiornika AdBlue

Land Rover Defender 90 D200 (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Land Rover Defender 90 D200 (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Land Rover Defender 90 D200 to terenowy samochód o imponującej sile i wytrzymałości. Napędzany jest przez silnik o mocy 147 KM i pojemności 2997 ccm. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Land Rover Defender 90 D200 spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Land Rover Defender 90 D200 (gen. II)?

W samochodzie Land Rover Defender 90 D200 (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2997 ccm i mocy 200 KM (147 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 20,7 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji