NowościAktualnościLamborghini Urus z rekordem prędkości na lodzie

Lamborghini Urus z rekordem prędkości na lodzie

Lamborghini Urus ustanowiło nowy rekord prędkości na lodzie. Tego wyczynu dokonano na zamarzniętej tafli jeziora Bajkał. Sprawdź szczegóły.

Lamborghini Urus jest jednym z najszybszych seryjnie produkowanych SUV-ów na świecie i niedawno po raz kolejny udowodniło, że nie bez powodu należy do tego grona. W dniach 10-13 marca rosyjska grupa LAV-racing zorganizowała próbę bicia rekordu prędkości na lodzie. Nie wybrano jednak pierwszego lepszego lodowiska – wybór padł na zamarznięte jezioro Bajkał.


Za kierownicą Urusa usiadł Andrey Leontyev, który ma na swoim koncie już 18 różnych rekordów prędkości. Pod jego wodzą SUV Lamborghini rozpędził się do 298 km/h. Podczas tej próby ustanowiono także nowy rekord prędkości na dystansie 1000 metrów ze startu zatrzymanego (114 km/h). To na razie nieoficjalne dane, wyniki mają zostać zatwierdzone dopiero w kwietniu.

Lamborghini Urus korzysta z 4-litrowego silnika V8 biturbo, który dostarcza 650 KM i 850 Nm. Włoski super-SUV przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 s, a od 0 do 200 km/h – w 12,8 s. Jego prędkość maksymalna na lądzie wynosi 305 km/h.

Zobacz również:

Które Lamborghini jest najszybsze? Sprawdź!

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji