PoradyPoradyIle można zarobić na Uberze?

Ile można zarobić na Uberze?

Dla jednych odpłatny przewóz osób jest podstawowym źródłem środków do życia, dla innych – sposobem na powiększenie dochodów. Warto więc wiedzieć, ile można zarobić na Uberze.

Firma Uber za pomocą aplikacji łączy osoby szukające transportu z kierowcami, którzy są w stanie taki przewóz zapewnić. W Polsce z Ubera można korzystać na Śląsku, w Trójmieście oraz większych miastach jak Warszawa, Poznań, Kraków, Wrocław, Lublin, Łódź, Rzeszów, Bydgoszcz, Toruń, Szczecin, Kielce, Radom, Białystok czy Częstochowa.

Z danych zebranych przez firmę przewozową MB Partner w 2023 roku wynika, że przeciętne wynagrodzenie za pracę na stanowisku kierowcy Ubera wyniosło ponad 32 zł brutto za godzinę. Przyjmując, że klasyczny 8-godzinny miesiąc pracy to 176 godzin, uzyskujemy kwotę 5632 zł brutto.

Trzeba jednak pamiętać, że stawki godzinowe będą różne w zależności od liczby kursów realizowanych przez danego kierowcę w ciągu godziny, zapotrzebowania na przewóz, które wpływa na cenę, a także regionu Polski. Najwięcej za godzinę można zarobić w województwach: łódzkim, kujawsko-pomorskim i pomorskim, najmniej – w województwach zachodniopomorskim, świętokrzyskim oraz śląskim.

Zarobki na UberzeGdy sytuacja układa się korzystnie, w ciągu tygodnia kierowca Ubera może zarobić 2000 zł brutto i więcej. Wspomniana firma MB Partner podaje, że za ok. 200 przejazdów wykonanych od poniedziałku do niedzieli, kierowca może otrzymać wynagrodzenie rzędu 3 tysięcy złotych. Gdy passa dopisuje, a ktoś zrezygnuje z wolnych weekendów oznacza to więc 12-15 tys. zł w skali miesiąca. Co więcej – kierowcy Ubera, w przeciwieństwie do kierowców samochodów ciężarowych, nie mają karty kierowcy, która wymusza pracę w określonym cyklu godzinowym. W rezultacie pracując na Uberze próbować dopasować liczbę godzin pracy do swoich możliwości i potrzeb.

Podkreślmy jednak, że są to kwoty brutto. Trzeba od nich odliczyć koszty związane z eksploatacją pojazdu, podatki, ewentualnie stawkę wynikającą z umowy podpisanej z pośrednikiem, tzw. partnerem rozliczeniowym, który za kierowcę rozlicza formalności.

Warto wiedzieć: Ile zarabia instruktor nauki jazdy?

Jak podaje na swojej stronie firma Eres Partner, jej najbardziej atrakcyjny system wynagrodzenia na rynku, zapewnia kierowcom nawet 55% udziału z obrotu generowanego na platformach aplikacji. Mnożąc średnią stawkę godzinową przez liczbę godzin i korygując o ewentualne potrącenia dowiemy się, ile faktycznie można „wyciągnąć”, pracując dla Ubera.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji