Honda

Powyżej 90% użytkowników wyróżniło Hondę najwyższą oceną. W Polsce to marka niemal premium.

90,2%

Jeśli za segment premium uznać samochody, które są drogie i niezawodne, Honda w stu procentach mieści się w tych kryteriach. Najpopularniejszy model Hondy to Civic. Jego ceny na rynku wtórnym są niemal identyczne jak Audi A3, tylko podaż o wiele mniejsza, bo z Zachodu nie bardzo jest co importować. Ale przynajmniej łatwiej o samochód z polskiej sieci sprzedaży z wiarygodną historią serwisowej.

Od niepamiętnych czasów Honda nie zaliczyła żadnej poważniejszej wpadki produkcyjnej. Drobne się oczywiście zdarzały, np. wadliwa pompa sprzęgła w Civicu, sprzęgło sprawia też problemy w niektórych Accordach, a prawie wszyscy użytkownicy narzekają na łatwość uszkodzenia lakieru podczas mycia na myjni typu szczotkowego. Reszta to zupełne drobiazgi w rodzaju porysowanej szybki zegarów czy trzeszczących głośników. Można więc uznać, że odsetek zadowolonych klientów przekraczający 90% w pełni odzwierciedla faktyczną jakość Hond.

Jest jednak inny problem, który znają tylko właściciele Hond mieszkający w Warszawie lub innych bardzo dużych miastach Polski: kradzieże. Złodzieje upodobali sobie japońskie marki, a w szczególności właśnie Hondę oraz Mazdę. Aby zadowolenie z Hondy było pełne, trzeba niestety zainwestować w ubezpieczenie autocasco i niestandardowe zabezpieczenie antykradzieżowe.

Zobacz cały Ranking niezawodności marek.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji