NowościAktualnościIrytująca przypadłość Google Maps wreszcie zażegnana

Irytująca przypadłość Google Maps wreszcie zażegnana

Ostatnie błędy Google Maps sprawiły, że niektórzy kierowcy przeszli na inne aplikacje nawigujące. Wygląda jednak na to, że awaria Map Google wreszcie odeszła w niepamięć.

Do najpopularniejszej aplikacji nawigującej – Google Maps – można mieć wiele zastrzeżeń, ale i tak trudno obecnie o równie wszechstronną i posiadającą najbardziej aktualne dane nawigację, w dodatku dostępną bezpłatnie. Użytkownicy Map Google najczęściej sygnalizują nie do końca intuicyjne nawigowanie na zjazdach zlokalizowanych na drogach szybkiego ruchu oraz wyznaczanie przez aplikację tras prowadzących przez słabe jakościowo drogi, aby tylko uzyskać jak najkrótszy czas dojazdu. Nie brakuje też doniesień o mało aktualnych danych dotyczących tymczasowych objazdów.

Błędy w Google Maps. Czy już zniknęły?

W ostatnich miesiącach użytkownicy Map Google sygnalizowali inne defekty, tym razem naprawdę utrudniające podróżowanie samochodem. Na ten problem zwrócił uwagę portal Telepolis, który na podstawie uwag zgłaszanych przez czytelników wytypował główne „bolączki” najnowszych wersji aplikacji. Wielu kierowców uskarżało się m.in. na opóźnione informowanie o konieczności zjechania na autostradowym zjeździe, co nierzadko kończyło się „nadrabianiem” nawet kilkudziesięciu kilometrów. Google Maps miało także „łapać” opóźnienie podczas nawigowania po mieście, wskutek czego kierowcy wielokrotnie skręcali w nie te drogi, co trzeba (zwłaszcza na rondach). Niejednokrotnie aplikacja w ogóle nie informowała o konieczności skręcenia czy zmiany pasa ruchu.

Wskutek ostatnich błędów, niektórzy kierujący porzucili Google Maps na rzecz innych aplikacji nawigujących, których na rynku nie brakuje (np. Waze czy Yanosik). Najnowsze doniesienia użytkowników, którzy pozostali z Mapami Google, mówią jednak o istotnej poprawie działania nawigacji i tym samym powrotu do dawnego trybu pracy – niekoniecznie idealnego, ale przynajmniej pozbawionego opóźnień w komunikowaniu. Nie należy jednak sądzić, że aplikacja już zawsze będzie działała bez zarzutu. Ostatnio ulega ona licznym aktualizacjom, które co prawda przynoszą jej nowe funkcje, ale nie zawsze pozytywnie wpływają na stabilność działania na wszystkich urządzeniach.

Polecamy także::

Jak udostępnić trasę w Google Maps?

Jak włączyć ciemny motyw aplikacji Google Maps?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji