Rozstaw śrubFord Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY;...

Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY – rozstaw śrub w felgach, otwór centralny, średnica i skok gwintu

Jaki jest rozstaw śrub w felgach, otwór centralny felgi, średnica i skok gwintu śrub do kół w samochodzie Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY?

Ford Transit produkowany w latach 2000-2006 był popularnym modelem samochodu dostawczego. Charakteryzował się solidną konstrukcją i dużą pojemnością bagażową, co czyniło go idealnym narzędziem pracy dla przedsiębiorców. Model ten oferował różne wersje nadwozia, w tym furgon, minibus i pick-up, co pozwalało dostosować samochód do indywidualnych potrzeb. Ford Transit z tego okresu był wyposażony w różne silniki, w tym diesla i benzynowe, co dawało możliwość wyboru odpowiedniej mocy i oszczędności paliwa. Dodatkowo, samochód ten cechował się prostą i funkcjonalną kabiną, która zapewniała komfortową jazdę i łatwość obsługi.

Do czego potrzebne są dane dotyczące rozstawu śrub w felgach, rozmiaru otworu centralnego, średnicy i skoku gwintu śrub w kołach?

Wbrew pozorom wymiana felg w aucie nie jest łatwa. W obrębie tej samej marki, a nawet modelu, felgi mogą różnić się rozstawem śrub, otworu centralnego oraz parametrami śrub czy nakrętek.

W zależności od marki i modelu samochody mogą mieć koła przykręcane do piast za pomocą śrub i nakrętek. W obu przypadkach znaczenie ma rozmiar śruby i nakrętki, a także skok gwintu. Nieprawidłowe dobranie uniemożliwi montaż kół albo spowoduje uszkodzenie gwintu. Warto pamiętać także, że śruby do alufelg i felg stalowych często różnią się długością. Różne mogą być także ukształtowania ich powierzchni przylegającej. Czołowa powierzchnia nakrętki śrub do kół lub łeb śruby może być kulisty albo stożkowy. Warto o tym pamiętać przy zakupie i jeżeli nie mamy pewności – najlepiej poprosić sprzedającego o pomoc w doborze śruby do kół czy nakrętki.

Jak mierzyć średnicę otworu centralnego?

Średnicę otworu centralnego mierzy się między jego krawędziami w najszerszym miejscu. Montaż felgi z szerszym otworem od oryginalnego jest możliwy – w takim przypadku trzeba użyć pierścieni centrujących.

Jak mierzyć rozstaw śrub w feldze?

Felgi samochodów osobowych są najczęściej montowane na cztery lub pięć śrub. Gdy felga ma cztery śruby, rozstaw otworów montażowych, a więc rozstaw śrub mierzy się od środka jednego otworu na śrubę do środka drugiego, przeciwległego (najbardziej oddalonego) otworu. Precyzyjne ustalenie centralnego punktu otworu nie może nie być łatwe, ale równie dobrze można zmierzyć odległość od krawędzi jednego otworu do krawędzi drugiego. By wynik był prawidłowy, muszą to być jednak te same krawędzie obu otworów (np. prawe).
W przypadku kół z pięcioma otworami zmierzenie rozstawu śrub jest trudniejsze, bo otwory montażowe nie są rozmieszczone naprzeciw siebie.

Jak więc sprawdzić rozstaw śrub w feldze z 5 otworami? Trzeba dokonać pomiarów i podstawić wartości do wzoru A + B + 2 × C, gdzie A to średnica otworu centralnego, B to średnica otworu montażowego, a C odległość między brzegami tych otworów.
Dobra wiadomość jest taka, że mierzenie rozstawu śrub w felgach czy średnic centralnych otworów zwykle nie jest konieczne – precyzyjne wartości do większości modeli są znane.

Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY – rozstaw śrub w felgach, otwór centralny, średnica i skok gwintu

Poniżej znajdziecie podstawowe dane potrzebne do dobrania felg, dystansów i śrub do samochodu Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY.

Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY
Wartość
Rozstaw śrub 160/5
Średnica gwintu/skok gwintu M14x2,0
Otwór centralny 65,1

Jaki jest rozstaw śrub w felgach w samochodzie Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY?

Rozstaw śrub w felgach w samochodzie Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY wynosi 160/5.

Jaka jest średnica gwintu i skok gwintu w śrubie do felg w samochodzie Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY?

Średnica gwintu i skok gwintu w śrubie do felg w samochodzie Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY wynosi M14x2,0.

Jaki jest rozmiar otworu centralnego w feldze do samochodu Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY?

Rozmiar otworu centralnego w feldze do samochodu Ford Transit (2000-2006) typ FAEY; FAFY; FAGY; FBEY; FDEY; FDFY; FDGY; FSEY; FSFY; FSGY; FZEY wynosi 65,1.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji