NowościAktualnościUłatw sobie pracę i wybierz przemyślane auto dostawcze

Ułatw sobie pracę i wybierz przemyślane auto dostawcze

Na pokładzie nowego Fiata Doblo nie brakuje pomysłowych rozwiązań czyniących codzienną pracę łatwiejszą. Co ciekawego znajdziemy w Fiacie Doblo?

Dopracowany samochód dostawczy nie tylko musi sprawnie przewozić ładunki, ale i dawać przyjemność z jazdy – wszak nie tak rzadko spędza się w nim cały dzień. Nic zatem dziwnego, że producenci aut do przewozu ładunków przykładają coraz więcej uwagi w projektowaniu części pasażerskiej. Atrakcyjny kokpit z nowinkami „żywcem” wziętymi z modeli osobowych, komfortowe fotele z dużym zakresem regulacji, mnóstwo schowków i wymyślnych „patentów” pozwalających przekształcić kabinę w mobilne biuro? Tych rzeczy jak najbardziej można oczekiwać od współczesnego auta dostawczego, a takim bez wątpienia jest nowy Fiat Doblo – model, który zaskakuje kilkoma zastosowanymi w nim rozwiązaniami. Czym propozycja od Fiata wyróżnia się na tle innych samochodów do wożenia towarów? Zobaczmy, w jaki sposób nowe Doblo ułatwia funkcjonowanie w pracy.

Kabina o dużych możliwościach konfiguracji

Nowego Fiata Doblo w wersji towarowej można zamówić w konfiguracji 2-osobowej (z dwoma fotelami) lub 3-osobowej (fotel + dwuosobowa ławeczka). Ta druga wchodzi w skład systemu Magic Cargo, dodatkowo obejmującego składane oparcie środkowego siedzenia, które można przekształcić w podłokietnik lub stolik. Do dyspozycji jest również umieszczony pod centralnym siedzeniem schowek oraz komfortowy fotel kierowcy z regulacją w odcinku lędźwiowym. Tym sposobem można łatwo i szybko dopasować kabinę do aktualnych potrzeb, np. zachować dwa miejsca siedzące, gdy zajdzie konieczność przewiezienia dłuższego pakunku.

Fiat Doblo

Możliwość wydłużenia przestrzeni ładunkowej

W ramach funkcji Magic Cargo do Fiata Doblo zmieszczą się przedmioty o długości 3090 mm (Doblo Van Standard) lub 3440 mm w przedłużonym Doblo Maxi. Wszystko za sprawą przegrody z wydzielonym, otwieranym fragmentem oraz składanemu „na płasko” skrajnemu fotelowi pasażera w konfiguracji 3-osobowej. Pojemność przestrzeni ładunkowej zwiększa się tym samym o dodatkowe 0,5 m³.

Fiat Doblo

Praktyczny przedział towarowy

Fiat Doblo proponuje kilka rodzajów przegród – oprócz wymienionej wyżej przegrody z otwieraną częścią, także przegrodę z okienkiem. Przestrzeń ładunkową można wyłożyć wykładziną antypoślizgową lub wykonaną z polipropylenu albo drewna. „Paka” standardowo posiada oświetlenie oraz 6 uchwytów w podłodze do zabezpieczenia przewożonego towaru. Dostęp dają boczne drzwi (z prawej lub obydwu stron; zabudowane lub oszklone) oraz tylne drzwi dwuskrzydłowe (także z możliwością przeszklenia).

Fiat Doblo

Sprawna kooperacja ze smartfonem

Topowy system multimedialny współpracuje z przejrzystym ekranem o średnicy 8 cali i może być wyposażony w fabryczną nawigację oraz technologie Android Auto i Apple CarPlay, pozwalające przenieść wiele funkcji ze smartfona na wyświetlacz w aucie. O utrzymanie poziomu baterii w telefonie zadba umieszczona w wygodnym miejscu ładowarka indukcyjna oraz standardowe gniazdo USB.

Zastępcze „lusterko” – kamera Magic Mirror

Nie od dziś wiadomo, że manewrowanie nieprzeszklonym autem dostawczym wymaga wyczucia, sprytu i przewidywania sytuacji. W codziennej jeździe z pewnością pomoże zestaw dwóch kamer umieszczonych w tylnej części nadwozia, przekazujących obraz na wyświetlacz zamontowany w miejscu tradycyjnego lusterka wstecznego. Kierowca ma tym samym podgląd na otoczenie auta z trzech perspektyw, dzięki czemu parkowanie w ciasnych zaułkach nie sprawi aż tylu trudności.

Fiat Doblo

Pomocne systemy bezpieczeństwa

Fiat Doblo udowadnia, że dostawczy samochód nie musi odstawać od typowo osobowych wyposażeniem obejmującym najnowsze nowinki techniczne. W ramach pakietów Safety i ASSIST kierowca otrzymuje cały arsenał przydatnych systemów asystujących, takich jak monitorowanie pasa ruchu z korektą toru jazdy, system automatycznego hamowania (Active Safety Brake), system monitorowania ograniczeń prędkości z rekomendacją zalecanej prędkości, automatyczne przełączanie świateł, rozpoznawanie znaków drogowych czy układ wykrywania zmęczenia kierowcy.

Trzy tryby jazdy

W elektrycznym e-Doblo otrzymujemy możliwość wyboru jednego z trzech trybów jazdy. „Eco” przyhamowuje temperament samochodu na rzecz wypracowania jak największego zasięgu, „Sport” przywołuje silnik w stan pełnej gotowości celem uzyskania maksymalnej wydajności. W pośrednim ustawieniu „Normal” układ napędowy stara się połączyć obydwa założenia, tj. zachować umiarkowane zużycie energii bez wyrzeczeń w kwestii osiągów.

Fiat Doblo

Wtyczka Magic Plug

Opcja kierowana do osób rozważających zakup Doblo z zabudową specjalistyczną. Magic Plug to dodatkowe gniazdo elektryczne wewnątrz pojazdu, z możliwością zmiany napięcia (12V lub 230 V) – bardzo przydatne, gdy zajdzie konieczność podłączenia m.in. elektronarzędzia lub mobilnego warsztatu.

Przeczytaj także:

Jakie systemy bezpieczeństwa ma w swojej ofercie Fiat Doblo?

Fiat Doblo – wymiary wersji nadwoziowych i przestrzeni ładunkowych

Fiat Doblo

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji