NowościAktualnościFunkcjonalne rozwiązania w nowym Fiacie 600

Funkcjonalne rozwiązania w nowym Fiacie 600

Powstający w Tychach Fiat 600 otrzymał sporo pomysłowych rozwiązań, które pomagają kierowcy i zwiększają bezpieczeństwo. Przedstawiamy najbardziej przydatne udogodnienia.

Fiat 600 w swoim najnowszym wcieleniu został oficjalnie zaprezentowany na początku lipca ubiegłego roku. Ten stylowy, miejski crossover jest produkowany w Polsce, w zakładach Stellantis w Tychach, a klienci mają do wyboru dwie wersje silnikowe – benzynową (100 KM) i elektryczną (156 KM). Istotnymi zaletami opisywanego modelu są atrakcyjny design oraz wielobarwna paleta lakierów, która zawiera kolory inspirowane włoskimi morzem, słońcem, ziemią i niebem. Fiat nie zapomniał jednak o funkcjonalności, dzięki czemu na pokładzie nowej „Sześćsetki” znajdziemy różne pomysłowe i pomocne rozwiązania. Poniżej omawiamy wybrane z nich.

Fiat 600 - tył

1 Jazda autonomiczna

Nowy Fiat 600 w wersji La Prima jest wyposażony w najnowsze systemy wsparcia kierowcy, które umożliwiają autonomiczną jazdę na poziomie 2. Tempomat adaptacyjny odpowiada za płynne przyspieszanie i zwalnianie oraz utrzymywanie stałego odstępu od poprzedzającego pojazdu, asystent jazdy w korkach usprawnia poruszanie się przy niskich prędkościach, a aktywny system utrzymania pasa dba o to, aby nie doszło do nieplanowanej zmiany toru jazdy.

Fiat 600 - jazda autonomiczna

2 Fotel kierowcy z masażem

Najbogatsza odmiana La Prima oferuje w standardzie także fotel kierowcy z elektryczną regulacją w 6 płaszczyznach oraz funkcją masażu. Dzięki temu użytkownikowi łatwiej znaleźć optymalną pozycję za kierownicą, ponieważ ustawianie siedzenia odbywa się płynnie, a z kolei masaż pozwala odprężyć się po ciężkim dniu lub długiej podróży.

Fiat 600 - funkcja masażu

3 Bezprzewodowa łączność ze smartfonami

Kolejnym istotnym udogodnieniem jest bezprzewodowa obsługa Apple CarPlay i Android Auto. System multimedialny Uconnect nie potrzebuje pośrednictwa kabla USB, aby skomunikować się ze smartfonami z systemami iOS i Android, dzięki czemu znika problem przewodu plączącego się po kabinie.

Fiat 600 - Apple CarPlay

4 Schowek w konsoli środkowej

W nowym Fiacie 600 nie ma tradycyjnej dźwigni zmiany biegów, którą zastąpiły przyciski do wyboru kierunku jazdy. Dzięki temu na konsoli środkowej udało się wygospodarować sporo miejsca na dodatkowy schowek. Wyróżnia się on estetyczną, magnetyczną pokrywą, którą można podnosić i składać.

5 Indukcyjna ładowarka

W opisanym wyżej schowku, po podniesieniu magnetycznej pokrywy, znajdziemy dwa porty USB (jedno typu A i drugie typu C) oraz gniazdo 12V. W wersji La Prima w tym miejscu umieszczono także bezprzewodową ładowarkę do smartfona, która została tak zaprojektowana, aby stabilnie trzymać telefon, bez ryzyka wypadnięcia i uszkodzenia.

Fiat 600 - ładowarka indukcyjna

6 Dostęp bezkluczykowy

Na liście wyposażenia „Sześćsetki” jest obecny również system Keyless Go, który w wyższej wersji pozwala zarówno na wejście do środka, jak i uruchomienie auta bez potrzeby wyjmowania kluczyka z kieszeni czy torebki. Co więcej, aby otworzyć lub zamknąć drzwi nie trzeba nawet dotykać klamki – zamki w drzwiach automatycznie odblokowują się podczas zbliżania się do samochodu i zamykają przy oddalaniu.

Fiat 600 - dostęp bezkluczykowy

7 Elektryczna pokrywa bagażnika

Nowy Fiat 600 w odmianie La Prima posiada elektrycznie sterowaną pokrywę bagażnika wraz z funkcją bezdotykowego otwierania nogą. W tym celu wystarczy jedynie wykonać ruch stopą przy tylnym zderzaku, aby uzyskać dostęp do kufra. To wygodne rozwiązanie, gdy wraca się z zakupami i nie ma się wolnej ręki, żeby sięgnąć do klamki.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji