NowościAktualnościEurorally 2024. Przez Polskę przejadą setki superaut

Eurorally 2024. Przez Polskę przejadą setki superaut

W tegorocznej edycji Eurorally załogi prowadzące supersamochody znowu odwiedzą Polskę. Zobacz, gdzie i kiedy można będzie podziwiać ich „cacka”.

Eurorally to międzynarodowe wydarzenie łączące miłośników motoryzacji z różnych krajów Europy. Uczestnicy wspólnie pokonują wyznaczoną, przebiegającą przez kilka krajów trasę, po drodze zatrzymując się w popularnych miejscowościach i tworząc w nich wystawy samochodów. W dużej mierze startują w nim właściciele supersamochodów, ale pośród nich z reguły nie brakuje też muscle carów i klasyków. Jedno jest pewne – tyle szybkich aut nieczęsto spotyka się w jednym miejscu.

Eurorally 2024. Gdzie będzie w Polsce?

Mamy dobrą wiadomość – tegoroczna edycja Eurorally ponownie zawita do Polski, a konkretnie w zachodnie rejony naszego kraju. Załogi Eurorally wyruszą w trasę z Kopenhagi (Dania) i dojadą do Ystad (Szwecja), skąd dostaną się promem do Świnoujścia i przenocują w Międzyzdrojach. Następnego dnia skierują się na południe, przez Szczecin, do Legnicy, gdzie zaplanowano pokaz samochodów na tamtejszym rynku. Dalej udadzą się na nocleg do czeskiego Harrachova i pod koniec rajdu odwiedzą Karlovy Vary i Cesce Budejovice.

Eurorally 2024
Przebieg trasy Eurorally 2024 (fot. fuel-race.no)

Przyjazd (a właściwie przypłynięcie promem) załóg Eurorally 2024 do Świnoujścia zaplanowano na sobotę 8 czerwca. Gościć ich będzie hotel Bel Mare & Aqua Resort w Międzyzdrojach. Następnego dnia (9 czerwca) o 8:00 uczestnicy wyruszą z parkingu przed Urzędem Miasta w Międzyzdrojach do Szczecina, gdzie zameldują się o 12:00 bulwarze Nadbrzeże Starówka. Chwilę później pojadą do Legnicy, a tam w godzinach 15:00-17:00 zaplanowano postój połączony z wystawą na Rynku. W kolejnych dniach (10 i 11 czerwca) załogi będą już zwiedzać Czechy.

Redakcja poleca:

Oficjalna strona rajdu Eurorally

Nasza relacja z Rajdu Koguta 2024

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji