PoradyDobierz olej Valvoline. Wyszukiwarka dla samochodów i motocykli

Dobierz olej Valvoline. Wyszukiwarka dla samochodów i motocykli

Jedną z najwyżej ocenianych marek olejowych jest Valvoline. Warto wiedzieć, że na stronie tej amerykańskiej firmy działa dobra wyszukiwarka oleju, która pozwala na ustalenie parametrów oleju oraz jego objętości.

Osoby biorące udział w badaniu Marka Nr 1 2022 uznały Valvoline za drugą po Motulu najlepszą markę olejową. Utrzymała ona pozycję względem dwóch poprzednich edycji badaniu. W 2019 r. Valvoline zwyciężyło.  Dlaczego Valvoline? Powodów zapewne jest wiele. Wizerunek Valvoline od lat budowało zaangażowanie w sport motorowy – w tym Formułę 1 i amerykański NASCAR.

Nie bez znaczenia dla kierowców jest też szeroka paleta produktów firmy Valvoline. Produkuje ona oleje dla samochodów osobowych, vanów, ciężarówek, motocykli czy maszyn rolniczych. Zróżnicowane parametry ułatwiają dobranie Valvoline do potrzeb kierowcy wyciskającego wszelkie soki z silnika, użytkownika starszego pojazdu (seria oleju MaxLife), jak i szukającego oszczędności.

Kto planuje zakup oleju marki Valvoline, powinien zajrzeć na stronę firmy, gdzie znajduje się rozbudowana wyszukiwarka – link do niej tutaj. Wystarczy wprowadzić podstawowe dane pojazdu, jak marka, model, typ silnika i rocznik, by poznać rekomendowane oleje Valvoline.

Redakcja poleca: Nadmiar oleju w silniku – więcej szkód, niż pożytku!

Wyszukiwarka oleju nie tylko umożliwia dobranie oleju Valvoline, ale podaje także podstawowe parametry silnika – w tym objętość układu smarowania, kod jednostki napędowej, pojemność skokową, liczbę cylindrów i zaworów, moc oraz napędzaną oś. Takie informacje mogą być przydatne również osobom, które zdecydują się na użycie produktów innych firm.

Poza najbardziej dopasowanym olejem wyszukiwarka Valvoline podaje także produkty o innych klasach lepkości czy przeznaczone dla samochodów o wyższych przebiegach.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji