PoradyPoradyDekoder VIN Mercedesa - dwie bezpłatne i dobre strony

Dekoder VIN Mercedesa – dwie bezpłatne i dobre strony

Przed zakupem używanego Mercedesa, zwłaszcza w droższej wersji, warto sięgnąć po dekoder VIN. Pozwoli on na ustalenie fabrycznej konfiguracji pojazdu, która może mieć istotny wpływ na jego wartość.

Na polskim rynku wtórnym Mercedes należy do najpopularniejszych marek. Jeszcze przed wyruszeniem na oględziny można sprawdzić, czy dany egzemplarz w ogóle będzie w stanie spełnić nasze oczekiwania – wystarczy do tego darmowy dekoder VIN. Dzięki niemu poznamy m.in. datę produkcji auta, jego fabryczną konfigurację oraz wyposażenie – zdarza się, że właściciel auta ma problem z wymienieniem wszystkich znajdujących się na pokładzie udogodnień.

Darmowy dekoder VIN pozwoli także na stwierdzenie, czy samochód nie został poddany modyfikacjom. Jest to niezwykle istotne w przypadku drogich i rzadkich modeli (jak AMG czy Brabus) oraz youngtimerów – w ich przypadku istnieje zjawisko znane jako „VIN Polizei”, czyli nietolerowanie przez pewną grupę potencjalnych nabywców jakichkolwiek modyfikacji, zwłaszcza z użyciem elementów spoza oferty Mercedesa.

Zainteresowani dekoderami VIN Mercedesa mają do wyboru sporą liczbę stron, które po podaniu numeru nadwozia pojazdu podają wiele informacji na jego temat. Polecamy dwie poniższe. Warto wiedzieć, że umożliwiają one także darmowe rozkodowanie VIN Smarta, czyli marki należącej do Mercedesa.

Dekoder VIN Mercedesa i Smarta – dobre i bezpłatne strony

  • https://www.lastvin.com – bardzo łatwy w obsłudze, darmowy dekoder VIN Mercedesa oraz Smarta. Dostarcza informacji o dacie produkcji, kolorze lakieru, a nawet fabrycznych numerach silnika i skrzyni biegów. Ten bezpłatny dekoder VIN Mercedesa podaje także kody wyposażenia, z jakim samochód wyjechał z fabryki. Nie są to wyłącznie oznaczenia kodowe – obok każdej kombinacji znaków znajduje się krótki opis danej pozycji z listy wyposażenia. Charakterystyczny dla Mercedesa krój czcionek czy kolorystyka strony pozwalają przypuszczać, że jeżeli nie w pełni oficjalnie, to jednak w jakimś zakresie koncern może współpracować ze stroną.
  • https://www.mbdecoder.com/ – również bezpłatny dekoder numerów VIN Mercedesa i Smarta. Korzystając z niego otrzymamy niezbędne informacje (marka, model, silnik, wyposażenie), jednak zakres danych jest uboższy niż w przypadku dekodera LastVIN – mbdecoder nie zawsze podaje opis wyposażenia (zamiast tego mamy fabryczne kody – np. EAHO, H11) czy numery silnika oraz skrzyni.
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji