Dekoder VIN BMW

Przed zakupem używanego BMW warto sięgnąć po dekoder VIN. Pozwoli on na ustalenie daty produkcji oraz fabrycznej konfiguracji pojazdu – z wyposażeniem, silnikiem i kolorem lakieru.

Poszukując używanego samochodu chcemy uniknąć wpadki związanej z zakupem skrajnie zużytego, powypadkowego lub w inny sposób uszkodzonego auta. Kto szuka modelu z półki premium oczekuje jeszcze więcej – zwłaszcza, gdy planuje zakup samochodu mającego zadatki na youngtimera lub już będącego klasykiem.

Wpływ na wartość takiego pojazdu ma nie tylko stan techniczny. Dla wielu osób liczy się także zgodność ze specyfikacją fabryczną. Jeżeli zostały dokonane zmiany, to akceptowany jest raczej tuning z użyciem oryginalnych elementów niż przypadkowe przeróbki.

Zainteresowani dekoderami VIN mają do wyboru sporą liczbę stron, które po podaniu numeru nadwozia pojazdu podają wiele informacji na jego temat.

Dekoder VIN BMW – dobre i bezpłatne strony

    • https://bimmer.work/ – przejrzysty i łatwy w obsłudze dekoder VIN BMW, który umożliwia pobranie rozkodowanej informacji w postaci pliku pdf – zawiera on ilustracyjne, przykłądowe zdjęcia nadwozia i wnętrza (samochodu w specyfikacji fabrycznej, a nie konkretnego egzemplarza). Minus za dużą liczbę reklam i konieczność oczekiwania na ich wyłączenie się przed wyświetleniem wyników wyszukiwania.
    • https://www.mdecoder.com/ – dekoder VIN BMW, który dostarcza szczegółową informację na temat wyposażenia i konfiguracji interesującego nas samochodu. Szkoda, że wpisy o elementach wyposażenia są poszatkowane reklamami.
  • https://bimmer.vin/ – pakiet informacji o samochodzie nie jest obłożony nadmierną liczbą reklam. Sposób prezentacji nieco mniej atrakcyjny wizualnie niż w dwóch wyżej wymienionych dekoderach.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj