PoradyPoradyDekoder VIN BMW - dobre i darmowe strony online, gdzie możesz sprawdzić...

Dekoder VIN BMW – dobre i darmowe strony online, gdzie możesz sprawdzić pojazd

Przed zakupem używanego BMW warto sięgnąć po dekoder VIN. Numer nadwozia pozwala na ustalenie daty produkcji, sprawdzenie fabrycznej konfiguracji pojazdu – z wyposażeniem, silnikiem i kolorem lakieru.

Poszukując używanego samochodu chcemy uniknąć wpadki związanej z zakupem skrajnie zużytego, powypadkowego lub w inny sposób uszkodzonego auta. Kto szuka modelu z półki premium oczekuje jeszcze więcej – zwłaszcza, gdy planuje zakup samochodu mającego zadatki na youngtimera lub już będącego klasykiem.

Wpływ na wartość takiego pojazdu ma nie tylko stan techniczny. Dla wielu osób liczy się także zgodność ze specyfikacją fabryczną. Jeżeli zostały dokonane zmiany, to akceptowany jest raczej tuning z użyciem oryginalnych elementów niż przypadkowe przeróbki. Dekodować informację przed kupnem samochodu zawsze więc warto. Zwłaszcza, gdy ma się do czynienia z drogimi modelami, jak np. firmowanymi przez BMW M GmbH, a w sieci dostępny jest darmowy dekoder. Identyfikacja i nawet wstępna weryfikacja pojazdu jest w interesie kupującego także słabsze wersje silnikowe. Warto zebrać informację o pojeździe, by nie trafić np. na przełożonego „anglika”, o czym sprzedawca nie zawsze informuje, a wpływa to na rynkową wartość auta, które chcesz kupić.

Zainteresowani dekoderami numeru identyfikacyjnego pojazdu marki BMW mają do wyboru sporą liczbę stron, które po podaniu numeru nadwozia pojazdu wyświetlają raport zwierający wiele informacji na jego temat. Czasami dokument można wyeksportować lub zapisać w pliku.

Dekoder numeru VIN BMW – dobre i bezpłatne strony

https://bimmer.work/ – przejrzysty i łatwy w obsłudze dekoder BMW VIN, który zawiera  ilustracyjne, przykładowe zdjęcia nadwozia i wnętrza (samochodu w specyfikacji fabrycznej, a nie konkretnego egzemplarza). Do tego prezentowane są wyposażenie pojazdu, miejsce produkcji, kody silnika i skrzyni.

https://bimmercat.com/bmw/pl/vin/decoder – dekoder online, który pozwala na sprawdzenie numeru VIN prezentuje podstawowe informacje o aucie, w tym rok produkcji oraz kody silnika i skrzyni biegów.

https://www.realoem.com/bmw/enUS/select – najlepszy dekoder VIN jeżeli chodzi o serwis auta. Wystarczy podać siedem ostatnich znaków z VIN pojazdu, by uzyskać podstawowe informacje o aucie (miesiąc i rok produkcji, kod silnika, położenie kierownicy), a także komplet informacji o numerach katalogowych części do konkretnego auta.

https://bimmer.vin/ – pakiet informacji o samochodzie nie jest obłożony nadmierną liczbą reklam. Sposób prezentacji nieco mniej atrakcyjny wizualnie niż w dwóch wyżej wymienionych dekoderach. Niestety ten dekoder miewa problemy z działaniem.

https://www.mdecoder.com/ – dekoder VIN BMW, który dostarcza szczegółową informację na temat wyposażenia i konfiguracji interesującego nas samochodu. Szkoda, że wpisy o elementach wyposażenia są poszatkowane reklamami, a serwis miewa problemy z działaniem.

Podstawowe informacje na temat informacji zaszytych w numerze danego BMW można sprawdzić, używając darmowej strony VIN Decoder https://pl.vindecoder.pl/.

Data aktualizacji: 30.01.2024

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji