NowościAktualnościCupra Formentor VZ5 w wersji BAT – czym się wyróżnia?

Cupra Formentor VZ5 w wersji BAT – czym się wyróżnia?

Cupra przedstawiła nową, limitowaną odmianę Formentora VZ5. Dowiedz się, czym charakteryzuje się hiszpański crossover w wersji specjalnej BAT.

Cupra Formentor VZ5 to limitowana do 7000 egzemplarzy wersja hiszpańskiego crossovera. Pod maską tego auta drzemie 5-cylindrowy motor TSI o pojemności 2,5 l, który wytwarza moc 390 KM i moment obrotowy 480 Nm. W połączeniu z 7-biegową skrzynią DSG i napędem na wszystkie koła 4Drive silnik ten jest pozwala na sprint od 0 do 100 km/h w 4,2 s i zapewnia prędkość maksymalną 250 km/h.

W tym tygodniu hiszpański producent zapowiedział, że limitowany Formentor VZ5 doczeka się… limitowanej edycji specjalnej, w dodatku już kolejnej. W ubiegłym roku pojawiła się odmiana Taiga Grey, której produkcję ograniczono do 999 sztuk. Teraz do gamy modelu dołączy wersja BAT, która będzie jeszcze bardziej unikatowa – powstanie jedynie 500 egzemplarzy. Przekonajmy się, czym wyróżnia się ten najnowszy wariant Formentora VZ5.

Z zewnątrz Cuprę Formentor VZ5 w wersji BAT rozpoznamy po czarnych elementach nadwozia. Czarny, błyszczący lakier pokrywa m.in. osłonę chłodnicy i relingi dachowe, a także aluminiowe obręcze kół o średnicy 20 cali. Obudowy lusterek bocznych są natomiast z włókna węglowego, a końcówki układu wydechowego otrzymały wykończenie w kolorze Cerakote. Warto zwrócić także uwagę na chromowane na ciemno logotypy znajdujące się z przodu i z tyłu auta oraz napis na tylnej klapie.

„Cupra Formentor VZ5 BAT to niezwykłe auto o wyjątkowych osiągach. Jego design jest ekspresyjny, prowokujący i bez wątpienia stanowi kolejny etap ewolucji aut naszej marki. Karoserię wersji BAT pokryto głęboką czernią, która w połączeniu z elementami zewnętrznymi nadwozia podkreśla sportowy wygląd crossovera coupe” – powiedział Sven Schuwirth, dyrektor operacyjny marki Cupra.

Cupra Formentor VZ5 BAT

W kabinie Cupry Formentor VZ5 BAT również znajdziemy detale zarezerwowane tylko dla tej odmiany, takie jak czarne chromowane wykończenie wokół konsoli centralnej oraz nawiewów. Ponadto dla kierowcy i pasażera przygotowano fotele kubełkowe CUPBucket sygnowane przez firmę Sabelt.

Sprawdź polski cennik Cupry Formentor VZ5:

Cupra Formentor VZ5 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji