NowościAktualnościCupra Formentor VZ5 Taiga Grey – czym się wyróżnia?

Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey – czym się wyróżnia?

Limitowana Cupra Formentor VZ5 doczekała się właśnie wersji specjalnej Taiga Grey. Sprawdź, czym charakteryzuje się hiszpański crossover w nowej odsłonie.

Cupra Formentor VZ5 to najmocniejszy model w całej gamie tej hiszpańskiej marki. Pod jego maskę trafił 5-cylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy o pojemności 2,5 l, który rozwija 390 KM i 480 Nm. Moc jest przekazywana na wszystkie koła za pośrednictwem 7-stopniowej, dwusprzęgłowej skrzyni biegów. Dzięki takiej konfiguracji opisywany crossover potrzebuje zaledwie 4,2 s na przyspieszenie od 0 do 100 km/h.

Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey - tył

Formentor VZ5 został przedstawiony z okazji 3. rocznicy utworzenia marki Cupra, a jego produkcja jest ograniczona do 7000 aut. Już sam ten fakt wyraźnie pokazuje, że mamy do czynienia z wyjątkowym samochodem. Jednak jeśli ktoś pragnie mieć jeszcze większy unikat, to powinien zainteresować się limitowaną edycją Taiga Grey, która zostanie wyprodukowana w zaledwie 999 egzemplarzach.

Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey - wnętrze

Opisywana wersja specjalna otrzymała zarezerwowany tylko dla tej odmiany lakier Taiga Grey, a w jej wnętrzu znajdziemy tapicerkę Dinamica Black oraz fotele z brązowej skóry Nappa. Miłym dodatkiem jest także panel drzwiowy z wygrawerowanym laserowo numerem seryjnym. Wyposażenie limitowanej Cupry Formentor VZ5 obejmuje ponadto matrycowe reflektory LED, adaptacyjne zawieszenie DCC i progresywne wspomaganie kierownicy.

Cupra Formentor VZ5 Taiga Grey - numer seryjny

Sprawdź cennik Cupry Formentor VZ5:

Cupra Formentor VZ5 – opis wersji i cennik

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji