OponyContinental PremiumContact 7 – nowa opona na lato 2023

Continental PremiumContact 7 – nowa opona na lato 2023

Do sprzedaży trafiła najnowsza letnia opona koncernu Continental. Czy PremiumContact 7 powtórzy ogromny sukces swojego poprzednika?

Ciężko policzyć dokonania opony Continental PremiumContact 6. Kilkadziesiąt razy wygrywała bądź zajmowała czołowe lokaty w wielu niezależnych testach. Jej najmocniejszymi stronami były krótka droga hamowania i wysoka precyzja prowadzenia. Dzięki najwyższemu poziomowi bezpieczeństwa ogumienie PremiumContact 6 zdobyło zaufanie najbardziej wymagających kierowców. Niemiecki koncern wyznaczył sobie jednak bardzo ambitny cel i postanowił jeszcze wyżej zawiesić poprzeczkę określającą jakość ogumienia Premium. W efekcie powstała najnowsza opona letnia Continental PremiumContact 7, która trafiła właśnie do sprzedaży.

Opona Continental PremiumContact 7 – czym się wyróżnia?

W siódmej generacji ogumienia klasy premium Continental zastosował nowatorskie rozwiązania umożliwiające poprawę i tak wygórowanych u poprzednika parametrów dotyczących bezpieczeństwa. Do najważniejszych nowinek należy zaliczyć mieszankę RedChili oraz adaptacyjny wzór bieżnika.

Inżynierowie zmodyfikowali skład gumy tak, aby opona zapewniała wysoką przyczepność i krótką drogę hamowania nawet w niskich temperaturach panujących podczas wiosny i jesieni. Co więcej, opona ma mieć wysoką przyczepność nawet gdy nie jest w pełni rozgrzana. Z kolei szerokie rowki w bocznej części bieżnika pozwalają skutecznie usuwać wodę spod opony podczas jazdy w deszczu. Co ciekawe, w trakcie pokonywania zakrętów na suchej drodze, te same rowki zamykają się, zwiększając powierzchnię kontaktu opony z podłożem, co poprawia przyczepność i stabilność prowadzenia.

Continental PremiumContact 7 03

Dzięki nowoczesnej konstrukcji, Continental PremiumContact 7 pozwala na pokonanie o 10 procent większego przebiegu w stosunku do swojego poprzednika. Ponadto w porównaniu do PremiumContact 6 najnowsza opona niemieckiego koncernu charakteryzuje się lepszymi parametrami dotyczącymi bezpieczeństwa. Ma o 7 procent krótszą drogę hamowania na mokro, o 5 procent lepszą precyzję prowadzenia na mokrym asfalcie i jest o 2 procent bardziej odporna na aquaplaning. Parametry takie jak prowadzenie i hamowanie na sucho oraz emitowany hałas uległy 3-procentowej poprawie.

Opona Continental PremiumContact 7 – rozmiary i inne parametry

Najnowsza opona Continental PremiumContact 7 jest dostępna w rozmiarach z zakresu 16-21 cali pasujących do samochodów osobowych i SUV-ów. W zależności od rozmiaru opona, może mieć indeks prędkości od H (210 km/h) do Y (300 km/h) oraz nośności od 88 (560 kg) do 112 (1120 kg). Między innymi ze względu na możliwość przenoszenia zwiększonych obciążeń, opona Continental PremiumContact 7 jest przystosowana do montażu w samochodach elektrycznych.

Continental PremiumContact 7 03

Na unijnej etykiecie wszystkie opony PremiumContact 7 otrzymały najwyższą ocenę A za przyczepność na mokrej nawierzchni, B jeżeli chodzi o hałas oraz w zależności od rozmiaru B-C za opory toczenia. Podobnie jak inne produkty marki Continental, najnowsze opony letnie objęte są 7-letnią gwarancją.

Redakcja poleca:

Które opony letnie i wielosezonowe są najbezpieczniejsze?

Opona sportowa Continental SportContact 7 – czym się wyróżnia?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji