NowościAktualnościKolejne akcje serwisowe. Masz takie auto? Jedź do ASO!

Kolejne akcje serwisowe. Masz takie auto? Jedź do ASO!

UOKiK poinformował o nowych akcjach naprawczych. Citroen, DS, Opel i Peugeot wzywają auta do serwisów. Sprawdź szczegóły.

Na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów pojawiły się nowe powiadomienia o kampaniach serwisowych. Wśród producentów, którzy w ciągu ostatniego miesiąca ogłosili akcje przywoławcze, znaleźli się Citroen, DS, Opel i Peugeot. Poniżej zamieszczamy szczegółową listę.

Citroen C4 Spacetourer oraz DS 7 Crossback

W Polsce akcja serwisowa dotyczy łącznie 35 samochodów, w których filtr cząstek stałych (DPF) może być podatny na pęknięcie spowodowane nieoczekiwanym przegrzaniem. Właściciele aut objętych akcją zostali powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do ASO w celu sprawdzenia filtra cząstek stałych i, w razie potrzeby, jego wymiany.

Opel Grandland X

W ciągu ostatniego miesiąca na polskim rynku ogłoszono trzy kampanie naprawcze dotyczące:

  • 80 egzemplarzy z lat modelowych 2018, 2019, 2020, wyprodukowanych we Francji, które mogły zostać wyposażone w filtr cząstek stałych (DPF), podatny na potencjalne pęknięcia w wyniku nieoczekiwanego przegrzania filtra DPF. W przypadku awarii istnieje ryzyko przekroczenia limitu emisji cząstek stałych. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu wymiany filtra DPF.
  • 133 egzemplarzy z lat modelowych 2018, 2019, 2020, wyprodukowanych we Francji, które mogły zostać wyposażone w filtr cząstek stałych (DPF), podatny na potencjalne pęknięcia w wyniku nieoczekiwanego przegrzania filtra DPF. W przypadku awarii istnieje ryzyko przekroczenia limitu emisji cząstek stałych. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu sprawdzenia i w razie potrzeby wymiany filtra DPF.
  • 334 egzemplarzy z lat modelowych 2018, 2019, 2020, wyprodukowanych we Francji, które mogły zostać wyposażone w filtr cząstek stałych (DPF), podatny na potencjalne pęknięcia w wyniku nieoczekiwanego przegrzania filtra DPF. W przypadku awarii istnieje ryzyko przekroczenia limitu emisji cząstek stałych. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu aktualizacji kalibracji sterownika silnika w pierwszym etapie kampanii oraz o sprawdzeniu i w razie potrzeby wymiany filtra DPF w drugim etapie kampanii, gdy tylko niezbędne części do jej wykonania będą dostępne.

Opel Vivaro C oraz Opel Zafira Life

W ciągu ostatniego miesiąca w naszym kraju ogłoszono dwie akcje przywoławcze dotyczące:

  • 5 egzemplarzy z roku modelowego 2022, wyprodukowanych we Francji, w których wiązka przewodów wysokiego napięcia może nie być zgodna ze specyfikacją, co może prowadzić do wzrostu temperatury i ewentualnego przepalenia styków wewnątrz złącza i skutkować pożarem. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu sprawdzenia i w razie potrzeby wymiany wiązki przewodów wysokiego napięcia.
  • 179 egzemplarzy z roku modelowego 2021, wyprodukowanych we Francji i Anglii, w których układ selektywnej redukcji katalitycznej (SCR) może nie nagrzewać się zgodnie z wymaganiami, co może skutkować awarią systemu kontroli emisji spalin i powodować przekroczenie dopuszczalnych normami wartości emisji. Właściciele samochodów zostaną powiadomieni listami poleconymi o możliwości wystąpienia usterki oraz zaproszeni do ASO w celu wymiany zbiornika roztworu mocznika.

Peugeot 308, Peugeot 3008 oraz Peugeot 5008

Na naszym rynku kampania serwisowa dotyczy łącznie 325 samochodów, w których filtr cząstek stałych (DPF) może być podatny na pęknięcie spowodowane nieoczekiwanym przegrzaniem. Właściciele aut objętych akcją zostali powiadomieni o konieczności zgłoszenia się do ASO w celu sprawdzenia filtra cząstek stałych i, w razie potrzeby, jego wymiany.

Redakcja poleca:

Akcje serwisowe – jak z nich skorzystać?

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji