NowościRozrywka51. urodziny Fiata 126p – relacja ze zlotu Maluchów w Zbiroży

51. urodziny Fiata 126p – relacja ze zlotu Maluchów w Zbiroży

W ostatnią niedzielę dobrze ponad 200 Maluchów przyjechało na Panorama Motor Fest do Zbiroży, aby celebrować 51. rocznicę rozpoczęcia produkcji Fiata 126p. Zachęcamy do zapoznania się z naszą relacją z tego wydarzenia.

Urodziny Fiata 126p to cykliczna impreza organizowana od 2014 roku przez właścicieli i sympatyków Małych Fiatów, skupionych wokół Fiat 126p Klub Warszawa oraz grupy Warszawskie Maluchy. Tegoroczny zlot odbył się w niedzielę 9 czerwca w Zbiroży koło Mszczonowa (ok. 50 km od Warszawy) i był częścią większego wydarzenia o nazwie Panorama Motor Fest, w ramach którego spotkali się także m.in. posiadacze aut amerykańskich oraz supersamochodów.

51. urodziny Fiata 126p
Żeby tradycji stało się zadość, część uczestników w niedzielę rano spotkała się przed siedzibą Automobilklubu Polski, aby stamtąd wspólnie wyruszyć na zlot.

Pomimo zmienionej formuły imprezy i nowej lokalizacji (do tej pory kolejne rocznice rozpoczęcia produkcji Malucha były świętowane na terenie Automobilklubu Polski na warszawskim Bemowie) uczestnicy dopisali i licznie stawili się w Zbiroży. Według szacunków organizatorów przyjechało ponad 220 Fiatów 126p, co czyni niedzielne wydarzenie drugim największym zlotem w historii Fiat 126p Klub Warszawa.

51. urodziny Fiata 126p

51. urodziny Fiata 126p

Na miejscu uczestnicy mogli skorzystać z szeregu atrakcji. Oprócz typowych dla tej imprezy aktywności w postaci głosowania na najładniejsze auta i przeciągania Malucha na linie można było również m.in. pojeździć na quadach i postrzelać na strzelnicy, a nawet wykupić lot helikopterem. Na najmłodszych z kolei czekała strefa zabaw z dmuchańcami, malowankami i watą cukrową.

Panorama Motor Fest 2024

Panorama Motor Fest 2024

Autorem zdjęć wykorzystanych w artykule jest Aleksander Kluszczyński / W krainie zdjęć.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji