PoradyPoradyMasz taką rejestrację? Twoje auto jest na celowniku złodziei

Masz taką rejestrację? Twoje auto jest na celowniku złodziei

Tablica rejestracyjna może istotnie wpłynąć na ryzyko włamania do auta. Jeżeli jesteśmy na celowniku, lepiej nie zostawiać w pojeździe nic cennego!

Rejestracja ułatwia identyfikację kraju czy obszaru, z którego pochodzi właściciel danego auta. Bywa to zaletą – jeżeli przyjezdni zgubią drogę lub zajmą niewłaściwy pas na skrzyżowaniu, mogą liczyć na zrozumienie innych kierowców, kiedy próbują wrócić na właściwą drogę.

Jest jednak i druga strona medalu. Uwagę na tablice rejestracyjne zwracają także amatorzy cudzej własności. Wielu złodziei nie działa w przypadkowy sposób, tylko stara się zwiększyć swoje szanse na pozyskanie dużego łupu. A prawdopodobieństwo zdobycia go rośnie, gdy trafi się na pojazd, który przybył z daleka.

Obca rejestracja zwieksza ryzyko kradziezyZ założenia osoby jeżdżące koło domu nie wożą w aucie wielu przedmiotów – rzadko kiedy potrzeba mieć przy sobie jednocześnie komputer, aparat, kamerę, drona, większą ilość gotówki, sprzętu sportowego czy ubrań. Sytuacja zmienia się jednak, gdy wyruszamy na wycieczkę. Doskonale wiedzą o tym amatorzy cudzej własności.

Wybierając się za granicę warto dołożyć starań, by po zaparkowaniu w pojeździe zostawało jak najmniej cennych przedmiotów. Pod żadnym pozorem nie można zostawiać dokumentów – dowodu osobistego i rejestracyjnego oraz paszportu.

Warto wiedzieć: Nowa metoda kradzieży aut. Co jeszcze wymyślą złodzieje?

Wartościowe przedmioty, których nie jesteśmy w stanie zabrać, zamknijmy w schowku lub połóżmy na dole przestrzeni bagażowej czy nawet pod podłogą kufra. Złodzieje zwykle działają szybko – kradną więc przedmioty, które są najłatwiej dostępne. Najgorszym scenariuszem jest więc zostawianie czegokolwiek na kanapie lub fotelach. Nawet jeżeli jest to pusta torba, może zachęcać do dokonania „inspekcji” w samochodzie. Szkoda ryzykować utratę szyby.

Parkując auto, zwłaszcza w krajach czy obszarach, które słyną ze znacznej aktywności złodziei, rozważmy wybór strzeżonego lub zamkniętego parkingu, a przynajmniej zostawienie pojazdu w dobrze widocznym miejscu przy którym chodzą ludzie.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji