NowościAktualnościNowa metoda kradzieży aut. Co jeszcze wymyślą złodzieje?

Nowa metoda kradzieży aut. Co jeszcze wymyślą złodzieje?

Złodzieje wymyślają coraz dziwniejsze sposoby, aby wejść w posiadanie cudzego auta. Na najnowszą metodę muszą uważać przede wszystkim właściciele drogich, luksusowych modeli. Dowiedz się więcej na ten temat.

W dawnych czasach amatorom cudzej własności wystarczyły proste narzędzia i siła, aby ukraść samochód. Pomimo lepszych zabezpieczeń i bardziej rozbudowanej elektroniki w autach, ten proceder nadal kwitnie i od kilku lat utrzymuje się w naszym kraju na stałym poziomie ok. 7000 kradzieży rocznie. Wszystko dlatego, że złodzieje nie pozostają bierni na działania producentów i opracowują coraz to nowsze i skuteczniejsze metody.

Najnowszy tego przykład pochodzi z Wielkiej Brytanii, o czym poinformował portal Sekurak. Tamtejsi złodzieje znaleźli nowy sposób, który zapewnia im dostęp do wszystkich systemów w aucie, pozwalając bez trudu odblokować drzwi i uruchomić silnik. Problem dotyczy głównie Range Roverów, w których pokrywa bagażnika wykonana jest z tworzywa sztucznego.

Okazuje się, że wystarczy wywiercić lub wyciąć otwór w odpowiednim miejscu na tylnej klapie, aby dostać się do wiązki przewodów i podpiąć się do magistrali CAN. Przestępcy wykorzystują specjalistyczne urządzenie, za pomocą którego przejmują kontrolę nad pokładową elektroniką. W efekcie po prostu wsiadają za kierownicę i odjeżdżają skradzionym samochodem, a dziurę w poszyciu zaklejają np. owalną naklejką UK, jak w historii opisanej w tym poście.

Na Wyspach ten problem jest zaskakująco powszechny, czego dowodzi aktywność tej grupy na Facebooku. Co więcej, wydaje się, że obecnie nie ma niezawodnej metody, która pozwoliłaby uchronić auto przed kradzieżą. Fabryczne zabezpieczenia nie stanowią już właściwie żadnej przeszkody dla złodziei, natomiast różnego rodzaju dodatkowe alarmy czy mechaniczne blokady mogą jedynie utrudnić zadanie amatorom cudzej własności, a nie ich powstrzymać.

Przeczytaj także:

10 metod kradzieży aut – jak się przed nimi zabezpieczyć?

***
Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na GOOGLE NEWS

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji