NowościAktualnościWielki powrót Hummera. Będzie rywalem Tesli Cybertruck?

Wielki powrót Hummera. Będzie rywalem Tesli Cybertruck?

General Motors wskrzesza markę Hummer. Nowy model otrzyma 1000-konny silnik elektryczny i zapewni piorunujące osiągi. Sprawdź szczegóły.

Hummer to amerykańska marka potężnych terenówek, która wywodzi się w prostej linii od wojskowego Humvee (HMMWV – High Mobility Multipurpose Wheeled Vehicle, czyli wielozadaniowy pojazd kołowy o wysokiej mobilności). W konsekwencji światowego kryzysu gospodarczego z lat 2007-2009 i w obliczu początku mody na ekologię, nieekonomiczny Hummer musiał zniknąć z rynku.

Hummer - gama 2008
W 2008 r. w ofercie Hummera były dwa modele: H2 i H3.

Teraz, po 10 latach przerwy, Hummer powróci jako nowy, elektryczny model GMC (marki należącej do General Motors). Amerykański koncern udostępnił na razie jedynie zdjęcie przodu auta. Elektrycznego Hummera w całej okazałości poznamy 20 maja 2020 r., a jego sprzedaż ma ruszyć jesienią 2021 r.

W oficjalnym komunikacie prasowym GMC pada określenie „truck”, co pozwala przypuszczać, że nowy model będzie pickupem, a nie SUV-em jak wcześniej. Czyżby GM szykowało konkurenta dla Tesli Cybertruck?

Na pewno pod względem parametrów, elektryczny Hummer będzie godnym rywalem dla pickupa od Elona Muska. Nowy GMC Hummer EV ma rozwijać aż 1000 KM i niewyobrażalne 15 600 Nm momentu obrotowego. Pozwoli to na rozpędzenie się do 100 km/h w ok. 3 sekundy od startu.

Zachęcamy do obejrzenia oficjalnych filmików reklamujących elektrycznego Hummera:

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji