Tesla Cybertruck

Elon Musk zaprezentował najnowszą Teslę Cybertruck. Auto zaskakuje osiągami, wyglądem i możliwościami. Ale nie obyło się również bez wpadki.

Wydawałoby się, że czasy aut projektowanych „od linijki” już dawno minęły. I wtedy pojawia się Elon Musk ze swoim Cybertruckiem. Nowy model Tesli budzi skrajne emocje, a większości kojarzy się z… rysunkami samochodów, które dzieci robią w przedszkolu. Można tylko pozazdrościć amerykańskiemu miliarderowi, że stać go na realizację marzeń z dzieciństwa.

Dość tych żartów, przyjrzyjmy się Cybertruckowi od strony technicznej. Kontrowersyjnie stylizowane nadwozie zostało wykonane z walcowanej na zimno stali nierdzewnej, zapewniającej wyjątkową wytrzymałość. Podczas prezentacji drzwi auta zostały uderzone ciężkim młotem i nie powstało na nich nawet najmniejsze wgniecenie.

Dodatkowe bezpieczeństwo pasażerom mają zapewnić pancerne szyby. Na pokazie Cybertrucka postanowiono sprawdzić ich wytrzymałość. Pomocnik Muska rzucił w boczne okna metalową kulą, jednak próba nie poszła zgodnie z planem. Szyby zostały uszkodzone, a szef Tesli starał się ratować sytuację żartując, że przynajmniej kula nie przeszła na wylot. Zapewnił również, iż ten element zostanie poprawiony. A jak to wyglądało na żywo możecie przekonać się na poniższym nagraniu:

We wnętrzu pickupa Tesli znajdzie się miejsce dla 6 osób. Pod fotelami drugiego rzędu siedzeń przewidziano dodatkowy schowek. Na środku deski rozdzielczej zamontowano aż 17-calowy ekran dotykowy z nowym interfejsem użytkownika.

Tesla Cybertruck

Tesla Cybertruck – dane techniczne, wersje, osiągi

Cybertruck będzie oferowany w trzech wersjach silnikowych. Elon Musk zdradził ich wszystkie parametry za wyjątkiem mocy. Każdy pickup Tesli w standardzie otrzyma funkcję Autopilota i adaptacyjne pneumatyczne zawieszenie. Cybertruck może także pochwalić się bardzo dobrymi właściwościami terenowymi. Kąt natarcia wynosi 35 stopni, a kąt zejścia – 28 stopni.

Single Motor RWD – od 39 900 dolarów

Ta wersja ma jeden silnik elektryczny, napędzający tylne koła. Do „setki” rozpędza się w czasie poniżej 6,5 sekundy, a jej zasięg wynosi ponad 400 km. W pickupie istotną wartością jest także siła uciągu. W tym przypadku możliwe jest holowanie 3,5-tonowej przyczepy.

Tesla Cybertruck

Dual Motor AWD – od 49 900 dolarów

Dwa silniki elektryczne przekazują moc na cztery koła. Sprint 0-100 km/h zajmuje tej wersji mniej niż 4,5 sekundy, a na pełnym ładowaniu może przejechać ponad 480 km. Siła uciągu przekracza 4,5 tony.

Tri Motor AWD – od 69 900 dolarów

W tej wersji znajdziemy trzy silniki elektryczne, napędzające wszystkie koła. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje poniżej 2,9 sekundy, a zasięg przekracza 800 km. Siła uciągu wynosi 6,4 tony.

Tesla Cybertruck

Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów pod koniec 2021 roku, a najmocniejszy wariant zadebiutuje dopiero rok później.

2 KOMENTARZE

  1. Wygląda stylowo 🙂 Kojarzy mi się z Minecraftem i z Blade Runnerem 2049.
    Jeśli kiedyś ten model miał by się pojawić w jakiejś grze komputerowej, to jego odwzorowanie będzie bułką z masłem dla programistów :p

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj