AdBlueVolkswagen Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR (gen. II) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR to przestronny SUV, który oferuje miejsce dla całej rodziny. Wyposażony jest w silnik o mocy 110 KM i pojemności 1968 ccm. Ten model wymaga stosowania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji szkodliwych substancji. Samochód spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR (gen. II)?

W samochodzie VW Tiguan Allspace 2.0 TDI SCR (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji