AdBlueVolkswagen Tiguan 2.0 TDI SCR (gen. II) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI SCR (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Tiguan 2.0 TDI SCR (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Tiguan 2.0 TDI SCR to popularny model SUV produkowany przez niemieckiego producenta Volkswagen. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1968 ccm i mocy 90 KM. Aby spełnić normy emisji spalin, Tiguan wymaga uzupełniania płynu AdBlue. Ten model spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Tiguan 2.0 TDI SCR (gen. II)?

W samochodzie VW Tiguan 2.0 TDI SCR (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 122 KM (90 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji