AdBlueVolkswagen Passat CC 2.0 BlueTDI (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Passat CC 2.0 BlueTDI (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat CC 2.0 BlueTDI (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Passat CC 2.0 BlueTDI to elegancki sedan produkowany przez niemieckiego producenta samochodów Volkswagen. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1968 ccm, generujący moc 103 KM. Aby spełnić normy emisji spalin, Passat CC wymaga uzupełniania zbiornika z płynem AdBlue. Ten model spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika umieszczonego obok zbiornika paliwa, zazwyczaj pod klapką wlewu paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Passat CC 2.0 BlueTDI (gen. I)?

W samochodzie VW Passat CC 2.0 BlueTDI (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 140 KM (103 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji