AdBlueVolkswagen Amarok 2.0 TDI SCR (gen. II) - pojemność zbiornika AdBlue

Volkswagen Amarok 2.0 TDI SCR (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Amarok2.0 TDI SCR (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

VW Amarok 2.0 TDI SCR to solidny pick-up o pojemności 1996 ccm i mocy 125 KM. Ten model jest wyposażony w system SCR, który wymaga uzupełniania AdBlue. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa. Amarok 2.0 TDI SCR oferuje nie tylko mocny silnik, ale także przestronną kabinę i dużą przestrzeń ładunkową. To idealny wybór dla osób poszukujących solidnego i wszechstronnego pojazdu.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie VW Amarok2.0 TDI SCR (gen. II)?

W samochodzie VW Amarok2.0 TDI SCR (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1996 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 19,3 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji