AdBlueVolvo V90 Cross Country D4 Polestar Performance (gen. II) - pojemność zbiornika...

Volvo V90 Cross Country D4 Polestar Performance (gen. II) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo V90 Cross Country D4 Polestar Performance (gen. II)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Volvo V90 Cross Country D4 Polestar Performance to luksusowy kombi, które wyróżnia się eleganckim designem i wysoką jakością wykonania. Napędza go silnik o mocy 147 KM i pojemności 1969 ccm. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo V90 Cross Country D4 Polestar Performance (gen. II)?

W samochodzie Volvo V90 Cross Country D4 Polestar Performance (gen. II) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1969 ccm i mocy 200 KM (147 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 11,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji