AdBlueVolvo V40 D3 (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Volvo V40 D3 (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo V40 D3 (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Volvo V40 D3 to kompaktowy samochód produkowany przez szwedzką markę Volvo. Jest wyposażony w silnik o mocy 110 KM i pojemności 1969 ccm. Ten model samochodu wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji tlenków azotu. Volvo V40 D3 spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Volvo V40 D3 (gen. III)?

W samochodzie Volvo V40 D3 (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1969 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 16,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji