Rozstaw śrubVolvo Polestar2 (2020-) typ 225 - rozstaw śrub w felgach, otwór centralny,...

Volvo Polestar2 (2020-) typ 225 – rozstaw śrub w felgach, otwór centralny, średnica i skok gwintu

Jaki jest rozstaw śrub w felgach, otwór centralny felgi, średnica i skok gwintu śrub do kół w samochodzie Volvo Polestar2 (2020-) typ 225?

Samochód Volvo Polestar 2 jest elektrycznym modelem produkowanym od roku 2020. Jest to kompaktowy sedan o sportowym charakterze, który oferuje imponujący zasięg na jednym ładowaniu. Polestar 2 jest wyposażony w dwie silniki elektryczne, które zapewniają mu mocną dynamikę i szybkie przyspieszenie. Samochód ten posiada także zaawansowany system infotainment z dużym ekranem dotykowym oraz wiele innowacyjnych funkcji, takich jak inteligentne sterowanie głosem czy możliwość aktualizacji oprogramowania przez internet. Volvo Polestar 2 to idealny wybór dla osób poszukujących nowoczesnego, ekologicznego i luksusowego samochodu.

Do czego potrzebne są dane dotyczące rozstawu śrub w felgach, rozmiaru otworu centralnego, średnicy i skoku gwintu śrub w kołach?

Wbrew pozorom wymiana felg w aucie nie jest łatwa. W obrębie tej samej marki, a nawet modelu, felgi mogą różnić się rozstawem śrub, otworu centralnego oraz parametrami śrub czy nakrętek.

W zależności od marki i modelu samochody mogą mieć koła przykręcane do piast za pomocą śrub i nakrętek. W obu przypadkach znaczenie ma rozmiar śruby i nakrętki, a także skok gwintu. Nieprawidłowe dobranie uniemożliwi montaż kół albo spowoduje uszkodzenie gwintu. Warto pamiętać także, że śruby do alufelg i felg stalowych często różnią się długością. Różne mogą być także ukształtowania ich powierzchni przylegającej. Czołowa powierzchnia nakrętki śrub do kół lub łeb śruby może być kulisty albo stożkowy. Warto o tym pamiętać przy zakupie i jeżeli nie mamy pewności – najlepiej poprosić sprzedającego o pomoc w doborze śruby do kół czy nakrętki.

Jak mierzyć średnicę otworu centralnego?

Średnicę otworu centralnego mierzy się między jego krawędziami w najszerszym miejscu. Montaż felgi z szerszym otworem od oryginalnego jest możliwy – w takim przypadku trzeba użyć pierścieni centrujących.

Jak mierzyć rozstaw śrub w feldze?

Felgi samochodów osobowych są najczęściej montowane na cztery lub pięć śrub. Gdy felga ma cztery śruby, rozstaw otworów montażowych, a więc rozstaw śrub mierzy się od środka jednego otworu na śrubę do środka drugiego, przeciwległego (najbardziej oddalonego) otworu. Precyzyjne ustalenie centralnego punktu otworu nie może nie być łatwe, ale równie dobrze można zmierzyć odległość od krawędzi jednego otworu do krawędzi drugiego. By wynik był prawidłowy, muszą to być jednak te same krawędzie obu otworów (np. prawe).
W przypadku kół z pięcioma otworami zmierzenie rozstawu śrub jest trudniejsze, bo otwory montażowe nie są rozmieszczone naprzeciw siebie.

Jak więc sprawdzić rozstaw śrub w feldze z 5 otworami? Trzeba dokonać pomiarów i podstawić wartości do wzoru A + B + 2 × C, gdzie A to średnica otworu centralnego, B to średnica otworu montażowego, a C odległość między brzegami tych otworów.
Dobra wiadomość jest taka, że mierzenie rozstawu śrub w felgach czy średnic centralnych otworów zwykle nie jest konieczne – precyzyjne wartości do większości modeli są znane.

Volvo Polestar2 (2020-) typ 225 – rozstaw śrub w felgach, otwór centralny, średnica i skok gwintu

Poniżej znajdziecie podstawowe dane potrzebne do dobrania felg, dystansów i śrub do samochodu Volvo Polestar2 (2020-) typ 225.

Volvo Polestar2 (2020-) typ 225
Wartość
Rozstaw śrub 108/5
Średnica gwintu/skok gwintu M14x1,5
Otwór centralny 63,4

Jaki jest rozstaw śrub w felgach w samochodzie Volvo Polestar2 (2020-) typ 225?

Rozstaw śrub w felgach w samochodzie Volvo Polestar2 (2020-) typ 225 wynosi 108/5.

Jaka jest średnica gwintu i skok gwintu w śrubie do felg w samochodzie Volvo Polestar2 (2020-) typ 225?

Średnica gwintu i skok gwintu w śrubie do felg w samochodzie Volvo Polestar2 (2020-) typ 225 wynosi M14x1,5.

Jaki jest rozmiar otworu centralnego w feldze do samochodu Volvo Polestar2 (2020-) typ 225?

Rozmiar otworu centralnego w feldze do samochodu Volvo Polestar2 (2020-) typ 225 wynosi 63,4.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji