AdBlueSkoda Superb 2.0 TDI SCR (gen. III) - pojemność zbiornika AdBlue

Skoda Superb 2.0 TDI SCR (gen. III) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb 2.0 TDI SCR (gen. III)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Skoda Superb 2.0 TDI SCR to samochód klasy średniej, charakteryzujący się eleganckim designem i przestronnym wnętrzem. Wyposażony jest w silnik o pojemności 1968 ccm i mocy 110 KM. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6d-TEMP i jest przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika, zlokalizowanego obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Skoda Superb 2.0 TDI SCR (gen. III)?

W samochodzie Skoda Superb 2.0 TDI SCR (gen. III) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 13,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji