AdBlueSEAT Alhambra 2.0 TDI Ecomotive (gen. 7N) - pojemność zbiornika AdBlue

SEAT Alhambra 2.0 TDI Ecomotive (gen. 7N) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SEAT Alhambra 2.0 TDI Ecomotive (gen. 7N)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

SEAT Alhambra 2.0 TDI Ecomotive to minivan, który charakteryzuje się przestronnym wnętrzem i funkcjonalnością. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1968 ccm i mocy 85 KM. Aby spełniać normy emisji spalin, SEAT Alhambra 2.0 TDI Ecomotive wymaga uzupełniania AdBlue. Ten model spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie SEAT Alhambra 2.0 TDI Ecomotive (gen. 7N)?

W samochodzie SEAT Alhambra 2.0 TDI Ecomotive (gen. 7N) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1968 ccm i mocy 115 KM (85 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 17,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji