AdBlueRenault Alaskan Blue dCi 190 (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Renault Alaskan Blue dCi 190 (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Renault Alaskan Blue dCi 190 (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Renault Alaskan Blue dCi 190 to imponujący pick-up, który wyróżnia się nie tylko nowoczesnym designem, ale także silnikiem o mocy 140 KM i pojemności 2298 ccm. Ten model wymaga stosowania AdBlue, co pozwala na zmniejszenie emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6, co oznacza, że jest bardziej przyjazny dla środowiska. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Renault Alaskan Blue dCi 190 (gen. I)?

W samochodzie Renault Alaskan Blue dCi 190 (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 2298 ccm i mocy 190 KM (140 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 18,4 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji