NowościAktualnościPrzewoził pasażera na drewnianym krześle

Przewoził pasażera na drewnianym krześle

Na polskich drogach nie brakuje aut, które są w złym stan technicznym. Jednak to co wykazała kontrola w dostawczym Volkswagenie zaskoczyło policjantów.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu patrolując miasto zatrzymali do kontroli białego Volkswagena LT 28. Powodem zatrzymania dostawczaka było niesprawne tylne oświetlenie. Ponadto niemieckie auto miało uszkodzone lusterko. Stan techniczny z zewnątrz pozostawiał wiele do życzenia. Jednak to co mundurowi zobaczyli w środku było szczytem „druciarstwa”.

Podczas interwencji mundurowi ustalili, że bus jest zarejestrowany na 2 osoby, a w środku oprócz kierowcy było jeszcze dwóch pasażerów. Kierujący Volkswagenem przewoził dodatkową osobę na drewnianym krześle umieszczonym pomiędzy fabrycznymi fotelami.

W związku z tym, że samochód nie posiadał ważnego przeglądu oraz miał na wyposażeniu „dodatkowe” miejsce siedzące, kierowca został ukarany mandatami karnymi. Natomiast za zły stan techniczny pojazdu, poznańscy funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny niemieckiego dostawczaka.

Zobacz również:

Jakie usterki powodują negatywny wynik badania technicznego?

Źródło: dostawczakiem.pl

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji