Współpraca reklamowaPrzewaga dzięki sieci serwisowej i niezawodności

Przewaga dzięki sieci serwisowej i niezawodności

Użytkowe Fiaty należą do najczęściej spotykanych aut dostawczych na europejskich drogach. Włoska marka długo pracowała na sukces i korzystny wizerunek. Uzyskała go m.in. dzięki dopracowaniu samochodów, ich niezawodności oraz rozbudowanej sieci serwisowej.

Świat samochodów użytkowych rządzi się własnymi prawami. Nie ma w nim zbyt wiele miejsca na emocje związane z wyborem pojazdu. Decyzje zakupowe są najczęściej poparte chłodną kalkulacją. Stan rzeczy dziwić nie powinien. Dla przedsiębiorców samochód użytkowy jest po prostu narzędziem pracy, które ma zapewnić sprawne działanie biznesu i generować możliwie małe koszty. Auto, jak każde inne intensywnie użytkowane narzędzie czy urządzenie, ma prawo się zepsuć. Każdy przestój oznacza komplikacje, więc im wyższa trwałość, a do tego bardziej rozbudowana sieć serwisowa, tym lepiej.

Marka Fiat Professional jednak na tym nie poprzestaje. Specjalnie dla swoich klientów utworzyła ułatwiający kontakt, dedykowany numer infolinii (00800 3428 0000), który jest dostępny w większości krajów europejskich. Można z niego skorzystać na telefonie z systemem szybkiego wybierania numer, wprowadzając kombinację znaków 00800 Fiat 0000.

Mapa serwisow Fiat ProfessionalWielu informacji na temat Autoryzowanych Stacji Obsługi dostarcza witryna internetowa marki. Wystarczy wejść na stronę dealerzy.fiatprofessional.pl by zobaczyć mapę z zaznaczonymi ASO, a także zapoznać się z ich adresami, godzinami otwarcia, danymi kontaktowymi oraz oferowanymi usługami. Po podaniu miasta lub kodu pocztowego, mapa wyświetla najbliższe placówki. Niezależnie od miejsca, w którym znajduje się osoba wyszukująca ASO Fiat Professional, co może ułatwić odwiedzenie serwisu podczas pokonywania trasy czy w miejscu docelowym.

Włoska marka przygotowała także aplikację Ciao Fiat Professional Mobile. Dzięki niej można bezpośrednio na smartfonie korzystać z niezbędnych usług i wsparcia – np. zapisać terminy związane ze swoim samochodem, zapoznać się z instrukcją obsługi, znaleźć najbliższego dealera oraz pobliskie stacje paliw dysponujące metanem CNG i gazem LPG, których dostępność – w zależności od regionu Europy – nie zawsze jest oczywista.

Nowy Fiat ScudoWszystkie działania Fiat Professional zyskują uznanie klientów. W 2023 roku marka osiągnęła w Polsce 7-procentowy wzrost sprzedaży nowych samochodów dostawczych, blisko dwukrotnie wyprzedając trend wzrostowy dla całego rynku. Polacy zarejestrowali aż 7413 użytkowych Fiatów, zapewniając marce na koniec zeszłego roku miejsce w pierwszej trójce najbardziej popularnych w kraju marek lekkich samochodów ciężarowych o DMC do 3,5 tony. Tradycyjnie numerem jeden w gamie użytkowej Fiata pozostał Ducato, globalny synonim niezawodnego auta dostawczego. Do klientów trafiło 4 972 szt., co oznaczało  wzrost sprzedaży aż o 88%. Zeszłoroczną listę pierwszych rejestracji użytkowych Fiatów w Polsce uzupełniły modele Doblo, Scudo, Fiorino i Panda Van.

Warto dodać, że ubiegłoroczny wynik sprzedażowy Ducato nie jest jedynym sukcesem modelu, który w 2021 roku skończył 40 lat i dzięki swojej wszechstronności oraz niskim kosztom eksploatacji od zawsze był jednym z najbardziej cenionych samochodów użytkowych w Europie. Tuż przed swoimi urodzinami Ducato otrzymał też wyjątkowy prezent od klientów. Liczba zamówień sprawiła, że w 2020 r. według danych Dataforce, po raz pierwszy w ciągu czterdziestu lat Ducato było najlepiej sprzedającym się samochodem dostawczym na rynku europejskim, biorąc pod uwagę wszystkie segmenty. Do odbiorców z Europy trafiło wówczas około 150 000 egzemplarzy, co dało Ducato udział w rynku na poziomie 20,5% oraz oznaczało wzrost o 7,6% w okresie, gdy rynek odnotowywał spadek.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji