NowościAktualnościOto najgroźniejszy fotoradar w Polsce

Oto najgroźniejszy fotoradar w Polsce

Rejestrujący najwięcej wykroczeń fotoradar w Polsce zgarnia więcej niż najlepiej zarabiający piłkarz Ekstraklasy. Czyli ile i gdzie się znajduje?

To urządzenie wychwytuje ponad 18 tysięcy wykroczeń rocznie, głównie przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz przejechanie na czerwonym świetle.

Za przejazd na czerwonym świetle grozi mandat w wysokości od 300 do 500 zł oraz 6 punktów karnych.

Z kolei za przekroczenie prędkości do 10 km/h – mandat 50 zł.

Od 11 do 20 km/h – mandat od 50 do 100 zł i 2 pkt. karne.
Od 21 do 30 km/h – mandat od 100 do 200 zł i 4 pkt. karne.
Od 31 do 40 km/h – mandat od 200 do 300 zł i 6 pkt. karne.
Od 41 do 50 km/h – mandat od 300 do 400 zł i 8 pkt. karne.
Od 51 km/h – mandat od 400 do 500 zł i 10 pkt. karne.

W przypadku przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h na obszarze zabudowanym zostaje zatrzymane także na 3 miesiące prawo jazdy.

Przyjmując, że średni mandat za zarejestrowane przez to urządzenie wykroczenie wynosi 300 zł, to przy liczbie 18,5 tysiąca wykroczeń daje to kwotę 5,55 miliona złotych rocznie. Nawet jeśli nie każde wykroczenie kończy się wystawieniem mandatu, to jakby nie liczyć, zarabia on więcej niż najlepiej zarabiający piłkarz Ekstraklasy – Artur Jędrzejczyk z Legii Warszawa. Dziennikarz Krzysztof Stanowski zdradził, że Jędrzejczyk inkasuje 200 tysięcy miesięcznie, czyli 2,4 miliona złotych rocznie.
W 2020 r. w wyniku zarejestrowanych przez fotoradary naruszeń wystawiono 656 tysięcy mandatów. Rekordzista przekroczył dozwoloną prędkość aż o 142 km/h.

Gdzie znajduje się najgroźniejszy fotoradar w Polsce?

W Warszawie, na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Dickensa. Tak się składa, że Charles Dickens był powieściopisarzem dającym w swoich utworach wyraz wrażliwości na bezduszność praw wobec ludzi ubogich. Fotoradary na ulicy jego imienia z całą pewnością są bezduszne. Żeby nie paść ofiarą ich bezduszności warto zatem wiedzieć, gdzie się znajdują. Zlokalizowane są na ulicy Grójeckiej, przedłużeniu Alei Krakowskiej, która łączy Janki z Ochotą. Jeden rejestruje wykroczenia kierowców jadących ul. Grójecką (droga nr 631) w kierunku Janek, drugi w kierunku centrum.

Fotoradar Grojeckia kierunek centrum Warszawa
Skrzyżowanie ulicy Grójeckiej i Dickensa. Kierunek Śródmieście.
Fotoradar Grojecka kierunek Janki
Wyjazd z Warszawy w kierunku Janek, czyli także Radomia i Częstochowy.

Osoby nieznające Warszawy powinny wiedzieć, że najszybciej mogą trafić w to miejsce wjeżdżając do Warszawy drogą krajową nr 7 z kierunku Radomia. Droga ta łączy się w Jankach z drogą ekspresową S8, która łączy Warszawę z Częstochową. Oczywiście ci, którzy przestrzegają przepisów nie muszą się martwić.

Fotoradar Grojecka

Grojecka rog Dickensa Warszawa

1 KOMENTARZ

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji