AdBlueOpel Zafira Life S 2.0 Diesel (gen. V) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Zafira Life S 2.0 Diesel (gen. V) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Zafira Life S 2.0 Diesel (gen. V)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Zafira Life S 2.0 Diesel to samochód typu minivan, który charakteryzuje się przestronnym wnętrzem i nowoczesnym designem. Model ten jest wyposażony w silnik o mocy 90 KM i pojemności 1997 ccm, co zapewnia płynną jazdę i oszczędne spalanie paliwa. Samochód ten wymaga stosowania AdBlue, substancji używanej do redukcji emisji tlenków azotu. Opel Zafira Life S 2.0 Diesel spełnia normę Euro 6d-TEMP, co oznacza, że jest zgodny z najnowszymi standardami dotyczącymi emisji spalin. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Zafira Life S 2.0 Diesel (gen. V)?

W samochodzie Opel Zafira Life S 2.0 Diesel (gen. V) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1997 ccm i mocy 122 KM (90 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 22,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji