AdBlueOpel Zafira 1.6 Diesel (gen. C) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Zafira 1.6 Diesel (gen. C) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Zafira 1.6 Diesel (gen. C)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Zafira 1.6 Diesel to kompaktowy minivan, który oferuje przestronne wnętrze i wygodę podróżowania dla całej rodziny. Napędza go silnik o pojemności 1598 ccm i mocy 88 KM. Ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji stosowanej do redukcji emisji spalin. Opel Zafira 1.6 Diesel spełnia normę Euro 6. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Zafira 1.6 Diesel (gen. C)?

W samochodzie Opel Zafira 1.6 Diesel (gen. C) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 120 KM (88 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji