NowościAktualnościPopularna marka zmienia logo. Widzisz różnicę?

Popularna marka zmienia logo. Widzisz różnicę?

W tym tygodniu niemiecki producent pokazał nowe logo, za pomocą którego podkreśla swój zwrot w kierunku elektromobilności. Dowiedz się więcej na ten temat.

Opel to niemiecka marka samochodów z siedzibą w Russelsheim am Main. Firma rozpoczęła działalność w latach 60. XIX wieku, kiedy to Adam Opel otworzył zakład produkujący maszyny do szycia, a później także rowery. Po śmierci założyciela w 1895 roku, stery przedsiębiorstwa przejęła jego żona Sophie wraz z synami. Cztery lata później światło dzienne ujrzało pierwsze auto Opla, powstałe we współpracy z firmą Lutzmann, która zajmowała się produkcją podwozi. Aktualnie marka należy do koncernu Stellantis.

W ciągu ponad swojej przeszło 160-letniej historii logo Opla było wielokrotnie zmieniane. Pierwowzór obecnego emblematu został wprowadzony w 1937 roku i przedstawiał szary sterowiec przelatujący przez jasnożółtą obręcz. Charakterystyczna błyskawica (niem. Blitz) pojawiła się dopiero w 1966 roku.

Po zaledwie trzech latach od prezentacji odświeżonej identyfikacji wizualnej marki, Opel zdecydował się ponownie odświeżyć swoje logo. Ogólna koncepcja pozostała taka sama – nadal motywem przewodnim jest symbol błyskawicy przecinającej pierścień, jednak różnice względem poprzedniej wersji widać już na pierwszy rzut oka.

Opel - nowe logo

Znak graficzny nie stanowi już całości, lecz składa się z czterech osobnych części, które nie stykają się ze sobą, a poniżej umieszczono napis OPEL. Jak powiedział dyrektor generalny Opla, Florian Huettl, nowe logo „nie tylko symbolizuje nasze zaangażowanie w demokratyzację innowacji i mobilności, ale także wyraża nasze zobowiązanie, by do 2028 roku stać się w pełni elektryczną marką w Europie”.

Najbliższą okazją, żeby zobaczyć nowe logo Opla na żywo będą wrześniowe targi IAA Mobility w Monachium. Pierwsze samochody z odświeżonym logotypem wyjadą na drogi w 2024 roku.

Poznaj historię logo Opla:

Logo Opla – jak zmieniało się logo tej niemieckiej marki?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji