AdBlueOpel Insignia Country Tourer 2.0 Diesel (gen. B) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Insignia Country Tourer 2.0 Diesel (gen. B) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Country Tourer 2.0 Diesel (gen. B)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Insignia Country Tourer 2.0 Diesel to samochód klasy średniej, który idealnie sprawdzi się zarówno w mieście, jak i podczas dłuższych podróży. Napędzany jest przez silnik o pojemności 1956 ccm i mocy 125 KM. Warto pamiętać, że ten model wymaga uzupełniania AdBlue, substancji pomagającej w redukcji emisji spalin. Samochód spełnia normę Euro 6. Dolać AdBlue należy do specjalnego zbiornika, który znajduje się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Insignia Country Tourer 2.0 Diesel (gen. B)?

W samochodzie Opel Insignia Country Tourer 2.0 Diesel (gen. B) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1956 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji