AdBlueOpel Cascada 2.0 ECOTEC Diesel (gen. I) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Cascada 2.0 ECOTEC Diesel (gen. I) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Cascada 2.0 ECOTEC Diesel (gen. I)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Cascada 2.0 ECOTEC Diesel to elegancki kabriolet, który zachwyca swoim designem i wygodą jazdy. Samochód wyposażony jest w silnik o pojemności 1956 ccm i mocy 125 KM. Aby spełnić normy emisji spalin Euro 6, Opel Cascada wymaga uzupełniania AdBlue. AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa. Dzięki zastosowaniu AdBlue, samochód jest bardziej przyjazny dla środowiska, redukując emisję szkodliwych substancji.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Cascada 2.0 ECOTEC Diesel (gen. I)?

W samochodzie Opel Cascada 2.0 ECOTEC Diesel (gen. I) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1956 ccm i mocy 170 KM (125 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 8,0 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji