AdBlueOpel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo Diesel (gen. K) - pojemność zbiornika...

Opel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo Diesel (gen. K) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo Diesel (gen. K)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo Diesel to kombi klasy kompaktowej, które charakteryzuje się nowoczesnym designem i przestronnym wnętrzem. Silnik o pojemności 1598 ccm generuje moc 110 KM, co zapewnia dynamiczną jazdę. Samochód wymaga stosowania AdBlue, substancji używanej do redukcji emisji spalin. Opel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo Diesel spełnia normę Euro 6d-TEMP. Adblue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok baku paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo Diesel (gen. K)?

W samochodzie Opel Astra Sports Tourer 1.6 BiTurbo Diesel (gen. K) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1598 ccm i mocy 150 KM (110 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 13,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji