AdBlueOpel Astra 1.5 Diesel (gen. K) - pojemność zbiornika AdBlue

Opel Astra 1.5 Diesel (gen. K) – pojemność zbiornika AdBlue

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Astra 1.5 Diesel (gen. K)? Tu znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Opel Astra 1.5 Diesel to kompaktowy samochód produkowany przez niemiecką markę Opel. Jest wyposażony w silnik o mocy 77 KM i pojemności 1496 ccm. Ten model samochodu wymaga uzupełniania płynu AdBlue, który pomaga w redukcji emisji spalin. Opel Astra spełnia normę Euro 6d-TEMP, co oznacza, że jest zgodny z najnowszymi standardami dotyczącymi emisji spalin. Płyn AdBlue należy dolać do specjalnego zbiornika znajdującego się obok zbiornika paliwa.

Co to jest AdBlue, do czego jest stosowane?

AdBlue to handlowa nazwa roztworu mocznika w wodzie, wykorzystywanego w pojazdach z silnikami wysokoprężnymi i benzynowymi wyposażonymi w systemy redukcji emisji spalin. Jest to ciecz bezbarwna, bezpieczna dla środowiska i ludzi. AdBlue jest stosowane głównie w samochodach z silnikami wysokoprężnymi (chociaż także pojawia się w silnikach benzynowych) spełniających normy emisji spalin Euro 4, Euro 5, Euro 6 oraz w niektórych pojazdach komercyjnych i ciężarowych. Jego głównym celem jest redukcja emisji tlenków azotu (NOx) poprzez wstrzykiwanie go do układu wydechowego, gdzie reaguje z tlenkami azotu, przekształcając je w bezpieczne składniki: azot i wodę. Dzięki temu AdBlue pomaga zmniejszyć negatywny wpływ pojazdów na środowisko naturalne, spełniając jednocześnie coraz bardziej restrykcyjne normy dotyczące emisji spalin.

Jaka jest pojemność zbiornika AdBlue w samochodzie Opel Astra 1.5 Diesel (gen. K)?

W samochodzie Opel Astra 1.5 Diesel (gen. K) wyposażonym w silnik Diesla o pojemności 1496 ccm i mocy 105 KM (77 kW) znajduje się pojemnik na płyn AdBlue o pojemności 12,5 l.

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji