NowościAktualnościWpadło już wielu kierowców. Ta kamera jest naprawdę skuteczna

Wpadło już wielu kierowców. Ta kamera jest naprawdę skuteczna

Niedawno uruchomiony odcinkowy pomiar prędkości zdołał już ukarać mnóstwo kierowców. Gdzie trzeba uważać na bardzo skuteczną kamerę?

Zgodnie z zapowiedziami, na terenie całej Polski w 2023 roku uruchomiono wiele nowych odcinkowych pomiarów prędkości. Zlokalizowane są zarówno na drogach wojewódzkich i krajowych, jak i na trasach szybkiego ruchu. Głośnym echem odbiło się zwłaszcza postawienie żółtych kamer na niebezpiecznym fragmencie autostrady A4 (odcinek Kostomłoty-Kąty Wrocławskie). Ten odcinkowy pomiar prędkości szybko zaczął zbierać żniwo, wystawiając mandat za mandatem. Nie brakuje jednak głosów, że dzięki niemu podróżowanie tym fragmentem autostrady stało się bezpieczniejsze.

Odcinkowy pomiar prędkości. Ta kamera wystawia mnóstwo mandatów

Stawianie odcinkowych pomiarów prędkości na drogach szybkiego ruchu z perspektywy GITD okazało się strzałem w dziesiątkę. Rekordy w wystawianych mandatach biją bowiem kamery ustawione na chętnie uczęszczanej przez kierowców drodze ekspresowej. Jak się okazuje, mimo standardowego limitu dozwolonej prędkości (czyli 120 km/h) na zbyt szybkiej jeździe w ciągu niecałych 6 miesięcy „wpadło” prawie 24 tysiące kierowców. Według danych ze strony Wyborcza.pl, znaczną część osób kamery złapały w pierwszym miesiącu „działalności”, czyli w czerwcu 2023 roku (ponad 9 tys. kierowców). W późniejszym czasie miesięczne statystyki nie były już tak „drastyczne”. Warto odnotować fakt, że rekordowe przekroczenie prędkości na tym fragmencie wyniosło 76 km/h, co poskutkowało nałożeniem mandatu w wysokości 2500 zł.

Odcinkowy pomiar prędkości (S7). Tam uważaj na kamery

Chociaż kierowcy powoli już przyzwyczaili się do tego niezwykle skutecznego pomiaru prędkości, w dobie wyjazdów na Święta i ferie wciąż może być on dla niektórych niespodzianką. Aby nie dołączyć do grona ukaranych kierowców, warto odnotować obecność odcinkowego pomiaru prędkości na drodze ekspresowej S7 między Białobrzegami a Radomiem (odcinek Warszawa-Kielce). Ma on długość aż 14 km, ale nie wiąże się to z długim czasem przejazdu. Jak wspomnieliśmy, pod nadzorem żółtych kamer można swobodnie jechać 120 km/h. Co ciekawe, wszystkie pasy ruchu „ekspresówki” monitoruje z każdej strony tylko jedna kamera.

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Jaki jest mandat za przekroczenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NEWSY
Polecane
Wybór redakcji