NowościAktualnościOdcinkowy pomiar prędkości zaczyna „łowy”. Jest termin

Odcinkowy pomiar prędkości zaczyna „łowy”. Jest termin

Odcinkowy pomiar prędkości za chwilę będzie łapał kierowców w nowym miejscu. Sprawdź, gdzie trzeba uważać na żółte kamery.

Ostatnie tygodnie 2023 roku będą prawdziwą katorgą dla kierowców, gdyż nieustannie będą oddawane do użytku nowe odcinkowe pomiary prędkości. GITD zapowiedział bowiem, że do końca tego roku uruchomi aż 39 tego typu urządzeń w zupełnie nowych lokalizacjach. Kierowcy już zdołali przekonać się, że te zapewnienia są zgodne z prawdą. Szerokim echem obiło się m.in. uruchomienie odcinkowego pomiaru prędkości na autostradzie A4 pod Wrocławiem czy w nowo wybudowanym tunelu w Świnoujściu.

Nowy odcinkowy pomiar prędkości. Gdzie tym razem?

GITD nie zwalnia tempa i systematycznie instaluje na polskich drogach kolejne tego typu urządzenia. Ich głównymi lokalizacjami wciąż pozostają drogi krajowe i wojewódzkie, gdyż tam najłatwiej o tragiczny wypadek spowodowany nadmierną prędkością. Następny odcinkowy pomiar prędkości zapowiedziano m.in. w województwie opolskim. Tam żółte kamery mają monitorować kierowców na 2,5-kilometrowym fragmencie drogi wojewódzkiej 416, między miejscowościami Klisino i Kietlice (gmina Głubczyce). Co ważne, urządzenia już stoją i są na bardzo dobrej drodze do uruchomienia. Przewidywany termin podała Komenda Powiatowa Policji w Głubczycach. Od kiedy kierowcy muszą tam uważać?

Odcinkowy pomiar prędkości (DW416). Od kiedy?

Według zapewnień mundurowych z Głubczyc, odcinkowy pomiar prędkości na DW416 ma zacząć działać od środy 13 grudnia 2023 roku, a więc użytkownicy aut już muszą sobie odnotować w pamięci jego obecność. Tej informacji nie potwierdza jednak GITD, tłumacząc że urządzenia wciąż czekają na przyłącze energetyczne. Tak czy inaczej, nawet jeśli nie nastąpi to 13 grudnia, to nowy OPP w województwie opolskim powinien zacząć pracować do końca 2023 roku.

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości – aktualna lista lokalizacji

Jaki jest mandat za przekroczenie prędkości na odcinkowym pomiarze prędkości?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji