NowościAktualnościOd dziś zapłacimy więcej za przejazd autostradą A2. Sprawdź cennik

Od dziś zapłacimy więcej za przejazd autostradą A2. Sprawdź cennik

Już od dziś obowiązują nowe stawki opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź aktualne ceny.

Korzystanie z autostrad w Polsce do tanich nie należy. Jazda z maksymalną dozwoloną prędkością (140 km/h) skutkuje zauważalnym wzrostem spalania w porównaniu do podróży drogą ekspresową (120 km/h), a ceny na stacjach paliw są wyższe nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze. Ponadto za sam przejazd autostradą (poza nielicznymi wyjątkami) trzeba jeszcze dodatkowo zapłacić, przy czym stawki są ustalane indywidualnie przez operatora danego odcinka – brak ujednoliconego cennika, który obowiązywałby na wszystkich trasach w naszym kraju.

Właśnie od dziś obowiązują nowe stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl – Konin. Podwyżki nie wydają się zbyt wysokie, jednak dla osób regularnie podróżujących A2 w skali miesiąca będą z pewnością odczuwalne.

Od 15 lutego br. za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków na trasie Nowy Tomyśl – Konin zapłacimy:

  • 23 zł (o 1 zł więcej) – kategoria 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
  • 34 zł (o 1 zł więcej) – kategoria 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
  • 52 zł (o 2 zł więcej) – kategoria 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
  • 80 zł (o 3 zł więcej) – kategoria 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
  • 230 zł (o 10 zł więcej) – kategoria 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Redakcja poleca:

Jaka prędkość na autostradzie jest najbardziej ekonomiczna?

Nie przegap najnowszych artykułów! Obserwuj Wybór Kierowców na FACEBOOKU
NEWSY
Polecane
Wybór redakcji