Już od dziś obowiązują nowe stawki opłat za przejazd autostradą A2 na odcinku Nowy Tomyśl – Konin. Dowiedz się więcej na ten temat i sprawdź aktualne ceny.

Korzystanie z autostrad w Polsce do tanich nie należy. Jazda z maksymalną dozwoloną prędkością (140 km/h) skutkuje zauważalnym wzrostem spalania w porównaniu do podróży drogą ekspresową (120 km/h), a ceny na stacjach paliw są wyższe nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze. Ponadto za sam przejazd autostradą (poza nielicznymi wyjątkami) trzeba jeszcze dodatkowo zapłacić, przy czym stawki są ustalane indywidualnie przez operatora danego odcinka – brak ujednoliconego cennika, który obowiązywałby na wszystkich trasach w naszym kraju.

Właśnie od dziś obowiązują nowe stawki opłat za przejazd płatnymi odcinkami Autostrady Wielkopolskiej na trasie Nowy Tomyśl – Konin. Podwyżki nie wydają się zbyt wysokie, jednak dla osób regularnie podróżujących A2 w skali miesiąca będą z pewnością odczuwalne.

Od 15 lutego br. za przejazd każdym z trzech 50-kilometrowych odcinków na trasie Nowy Tomyśl – Konin zapłacimy:

  • 23 zł (o 1 zł więcej) – kategoria 1 (motocykle i pojazdy osobowe o dwóch osiach)
  • 34 zł (o 1 zł więcej) – kategoria 2 (pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze oraz motocykle i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami)
  • 52 zł (o 2 zł więcej) – kategoria 3 (pojazdy samochodowe o trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koła bliźniacze z przyczepami)
  • 80 zł (o 3 zł więcej) – kategoria 4 (pojazdy samochodowe o więcej niż̇ trzech osiach oraz pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami)
  • 230 zł (o 10 zł więcej) – kategoria 5 (pojazdy ponadnormatywne)

Redakcja poleca:

Jaka prędkość na autostradzie jest najbardziej ekonomiczna?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj